Wednesday 13 a jeho nesvatá show v Rock Café

V pátek 15.listopadu bylo pražské Rock Café svědkem koncertu hodného ikony a mistra horror punkového žánru Wednesday 13. Z události přinášíme reportáž.

Wednesday 13 Wednesday 13 Zdroj:metalodyssey.net

Když Wednesday 13 minulý rok objížděl Evropu, spoléhal se na support lokálních kapel, což v Praze obstarali bravurně pražšstí Bitch & Chips. Letos si Wednesday s sebou přivezl švédskou kapelu Sister, která s ním hraje na všech zastávkách evropského turné.
Volba to nebyla zrovna náhodná, Sister totiž působí jako mladší bráška (či sestřička!) Wednesday 13 a všech jeho projektů. Leckterý fanoušek mohl být při příhchodu do sálu v Rock Café zmaten, protože Sister svým vystupováním, image, hudebním stylem, dokonce i vokálním projevem silně připomínají právě hlavní kapelu večera. Bylo vidět, že Sister se nechali hodně inspirovat, přesto jejich show byla zábavná a diváky skvěle rozproudila a připravila na druhou půlku večera. 

Čtěte také: Crossfaith, metalcore made in Japan, se vrací do Prahy

Krátce poté co bedňáci přinesli na podium dva velké bannery ve stylu klasického loga kapely Ramones, "Wednesday 13 and friends" vtrhli na podium za hlasitého skandování fanoušků a především fanynek. Setlist začal songem I Want You... Dead a pokračoval průřezem celou diskografií kapely, včetně několika písní z nové desky The Dixie Dead a tří songů, které si Wednesday vypůjčil od svého prvního bandu Frankenstein Drag Queens From Planet 13.

 


Koncert probíhal ve středním tempu a v přátelské atmosféře, neopakovaly se zběsilosti, které Rock Café zažilo o měsíc dříve při návštěvě The Dillinger Escape Plan. Nakonec se pomalovaný frontman rozloučil písní Bad Things, popřál účastníkům koncertu ať se jim stanou špatné věci, slíbil, že se příští rok do Prahy vrátí a bez přídavku zmizel do backstage.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 


Akce se povedla a Wednesday 13 předvedl kvalitní výkon, přeci jenom už kluby po celém světě brázdí přes 20 let, a i když to pod vrstvou makeupu není znát, narodil se v roce 1976 a už mu táhne na čtyřicítku.

 

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>