Adele: Album 21 překonalo v prodejnosti i Oasis

Šestinásobná držitelka Grammy opět boduje na britském hudebním hřišti. Její album 21, které vyšlo na začátku roku 2011, porazilo v prodejnosti i slavnou desku (What’s the Story) Morning Glory? od Oasis. A stalo se čtvrtou nejprodávanější deskou vůbec na území Velké Británie.

Adele sbírá další úspěchy Adele sbírá další úspěchy Zdroj: adele.tv

Adele může opět vystoupit o stupínek výše na pomyslném žebříku slávy. Její album 21 se totiž dostalo mezi skutečnou hudební elitu Velké Británie. S tímto studiovým počinem zpěvačka oslavovala již v loňském roce, kdy se stalo nejlépe prodávaným albem jednadvacátého století v Británii, a přeskočilo tak i Back to Black od Amy Winehouse.

Další rok však desku vynesl až mezi takové legendy, jakými jsou Queen, ABBA či The Beatles. Právě tyto tři skupiny má Adele stále před sebou. Aby porazila nejprodávanější Greatest Hits od Queen z roku 1981, schází jí prodat ještě milion tři sta tisíc kopií. 21 se totiž zatím pyšní „pouze“ číslem 4 562 000.

 

 

I to však stačilo na překonání Michaela Jacksona a jeho Thrilleru i Dark Side of the Moon slavných Pink Floyd. Deska obsahující hity Rolling in the Deep nebo Set Fire to the Rain bodovala v oficiálním žebříčku Velké Británie celých sto jedna týdnů, z toho třiadvacet na první pozici. Jednadvacítka má však ještě větší ambice. Poslední odhady totiž hovoří o konečné prodejnosti, která se vyšplhá až nad sedmdesát milionů kopií.

Napsal(a):

Zanechat komentář