Avril Lavigne nahrála singl pro zdravotníky

Kanadská zpěvačka prošla během své kariéry žánrovou změnou. Od rebelky na skatu, punkerky, po temnější období až k rádiovému mainstreamu. Na poslední desce Head Above Water se objevila i píseň, kterou nyní doprovází i videoklip - We Are Warriors.

Avril Lavigne nahrála skladbu We Are Warriors na pomoc v boji s koronavirem. Avril Lavigne nahrála skladbu We Are Warriors na pomoc v boji s koronavirem. Zdroj: Instagram Avril Lavigne

Tato skladba je pro Avril velmi osobní, jelikož se v ní srovnává s nemocí, kterou před časem prodělala - lymskou boreliózou - která ji na nějaký čas upoutala na lůžko a vyřadila z hudebního světa. Není však o bezmoci či úzkosti. Avril ujišťuje, že my všichni jsme bojovníci, kteří se před ničím neskloní, nenechají se zlomit a stejně jako vojáci se nevzdáme a přežijeme. Jsme silní a na své vítězství si vyčkáme. V jedné strofě Avril přímo jmenuje Vikingy jako příklad velkých bojovníků, což zároveň koresponduje s úvodní fotografií, kterou prezentovala, než vznikl samotný videoklip. Na ní připomíná štítonošku Lagerthu z úspěšného seriálu Vikingové.

V koronavirové době chce tato pětatřicetiletá zpěvačka taktéž vyjádřit poděkování těm, kteří bojují s nemocí v první linii, a tudíž celý černobílý videoklip zobrazuje různé lidi a jejich poděkování zdravotníkům, lékařům a sestřičkám. Zisk z tohoto singlu chce věnovat na charitativní účely - neziskové organizaci Project Hope, která pomáhá lékařům po celém světě.

 

 

Píseň We Are Warriors se hladce zařadí mezi další počiny známých hudebníků, kteří touto cestou podporují podobné projekty. Co se pěvecké stránky týče, Avril sama sebe nezapře, nicméně touto znovunazpívanou verzí jde na ruku mainstreamu v plné parádě. Umělé počítačové bicí se do refrénu celkem klidné a gradující skladby příliš nehodí a především skladbu zbytečně posouvají k současnému jednotvárnému zvuku, což je škoda, protože věrohodnější aranž by si zasloužila. Popový sound ale účelům, kterým je skladba určená, naopak sedí, vyznívá jako poselství a dodává odvahu. A to je asi nejdůležitější cíl!

Napsal(a):

Zanechat komentář