29.03.2013 15:00

Hugh Laurie se přihlásí s novým albem Didn´t It Rain

Britský hudebník, herec a spisovatel Hugh Laurie přichystá na květen nové album. V dubnu minulého roku debutoval v dvaapadesáti letech deskou Let Them Talk, která se brzy na to stala velmi úspěšným počinem, a nyní vydá druhou v pořadí s názvem Didn´t It Rain.

Nové album se natáčelo během letošního ledna v prostorách Ocean Way Studios v Los Angeles za dohledu producenta Joe Henryho. Na albu se podílel Copper Bottom Band, a to ve složení: bubeník Jay Bellerose, multiinstrumentalista hrající především na strunné nástroje Kevin Breit, klarinetista Vincent Henry, kytarista a hráč na mandolínu Greg Leisz, saxofonista Robby Marshall, basista David Piltch a Patrick Warren. Nadále také Elizabeth Lea Golding a pianista Larry Golding.

Na desce si zahrálo také mnoho známých umělců. Guatemalská zpěvačka, kytaristka a skladatelka Gaby Moreno se zabývá jazzem, blues a soulem. Na albu obstarala vokály. Taktéž sedmdesátiletý bluesový hudebník Taj Mahal se podílel na zpěvu. Novinka má již také svůj obal, na kterém Laurie hraje na ulici na velmi malé křídlo.

 

 

„Na této desce jsem se rozhodnul prozkoumat hloubky hustého lesa americké hudby ještě více. Tato hudba mě učarovala již v dětství,“ vyjádřil se k nové nahrávce pianista, kytarista a zpěvák Hugh Laurie. „Čím více se této hudbě věnuji, tím víc jsem uhranutý jejími písněmi i lidmi, se kterými jsem dostal šanci hrát.“

2013 03 25 Hugh LaurieV poslední době se Hugh Laurie přihlásil s dvěma videoklipy. Však ani píseň Louisiana Blues i starší skladba Unchain My Heart, která se nahrávala taktéž v Ocean Way Studios, se na novém albu neobjeví. Deska bude obsahovat třináct skladeb, z nichž některé jsou Kiss of Fire, Send Me to The ´Lectric Chair, One for My Baby či stejnojmenná s albem Didn´t It Rain.

Didn´t It Rain přinese jiný pohled než předešlá deska. Hugh Laurie se tentokrát vydává do srdce Ameriky, odkud čerpá bluesové rytmy. Vrací se k legendárním hudebníkům, jako jsou ragtimový pianista Jelly Roll Morton či Otec blues W. C. Handy. Zařazuje také novější počiny kupříkladu Wild Honey od Dr. Johna. Album vyjde na CD, fanoušci se však mohou těšit také na deluxe edition CD, jako tomu bylo i u předešlého alba. Taktéž bude nahrávka k dostání na vinylu i digitálně.

Let Them Talk se stala nejprodávanější bluesovou deskou roku 2011 ve Velké Británii. Uvidíme, jak si povede novinka Didn´t It Rain, která vyjde 6. května, ve Spojených státech si budou muset počkat až do září. V červnu bude následovat také turné k desce po Velké Británii. Hugh Laurie spolu s Copper Bottom Band uspořádají tyto koncerty v obsazení s několika muzikanty z natáčení.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.