středa, 29 červenec 2015 13:00

Identita nového bubeníka Slipknotů potvrzena

Napsal(a)
Slipknoti na jednom ze svých koncertů Slipknoti na jednom ze svých koncertů Zdroj: Oficiální profil skupiny Slipknot na Instagramu

Bubeníkem, který v minulém roce nastoupil na post Joeyho Jordisona, je již oficiálně Jay Weinberg. Přestože je to už nějakou dobu všem známé veřejné tajemství, Corey Taylor prozradil, proč jeho jméno tak dlouho uchovávali v tajnosti.

Po tajuplném odloučení Joeyho Jordisona od Slipknotů v roce 2013 (Pozn.: Připomeňme, že na předcházející Nový rok se Joey vyjádřil na svém Facebooku, že kapelu neopustil a že je ze šířících se zpráv šokován.) se kapela rozhodla dále mlžit. Přestože s nimi již od minulého roku hraje kromě Jaye Weinberga také nový basák Alessandro Venturella, obě jejich jména se Slipknoti snažili dlouho tajit. Nakonec to nevyšlo.

A tak frontman Corey Taylor začal mluvit o důvodech tohoto utajování: „Všichni to ví, ale prostě jsme to nechali být. Všichni chtěli vědět, co je ten novej [bubeník] zač, přitom o to vůbec nešlo. To není pointa. Poslouchejte nás. Není to o něm, ale o nás. Není to o nějakým konkrétním člověku. Proto jsme to tak dlouho tajili." Potom pokračoval: „Dali jsme slovo muzice a přestal to být problém. Bylo super vidět, jak se to vyvinulo. Lidem to začalo být jedno. Vždyť je jedno, kdo konkrétní to je. Je to pořád Slipknot. Taky to bylo z respektu k Joeymu. Rozešli jsme se z určitých důvodů, a ty lidi nemusej znát."

Jay Weinberg je synem bubeníka, který hraje s Brucem Springsteenem, a byl to právě jeho otec, který ho přivedl ke Slipknotům. Údajně Jaye na jejich koncerty vodil už od jeho 10 let, díky čemuž se z něj stal jejich velký fanoušek. Proto je také Jay skoro o 20 let mladší než zbytek skupiny. Alessandro Venturella, basák a bývalý bedňák, který se ke kapele přidal také minulý rok a jehož identita byla také dlouho uchovávána v tajnosti, v minulosti hrál například s kapelami Cry for Silence nebo Krokodil.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };