28.01.2015 7:00

Iron Maiden potěší fanoušky vydařenou sochou maskota Eddieho v životní velikosti

Iron Maiden oslavili kulatiny alba Powerslave Iron Maiden oslavili kulatiny alba Powerslave Zdroj: Ironmaiden.com

Britský heavy metalový pilíř Iron Maiden má velký důvod k oslavám - před více jak třiceti lety totiž vyšlo jejich páté studiové album nesoucí název Powerslave. Kapela se proto rozhodla takové výročí oslavit vydáním sochy maskota Eddieho. A to přesně v takové podobě, v jaké se vyjímá na obalu desky.

Iron Maiden, legendární britská heavy metalová kapela, nedávno oslavila třicáté narozeniny jejich pátého studiového alba Powerslave. Na zdůraznění této události nechala skupina vyrobit sochu (bustu) svého neméně známého maskota Eddieho. Eddie je na soše zachycen ve stejné podobě, v jaké jej můžeme vidět i na obalu samotné desky. Ten před lety nakreslil umělec Derek Riggs.

Socha je k dostání v životní velikosti a její množství je omezené na pouhých tisíc kusů. Sběratelé jistě ocení i fakt, že je vyrobena z kvalitní pryskyřice a na závěr velmi šikovně a realisticky ručně malovaná. Socha Eddieho, Zdroj: Archiv skupiny Iron Maiden

Samotné album Powerslave vyšlo 3. září roku 1984 a Maideni následně odehráli celosvětové turné o sto devadesáti koncertech. Deska obsahuje osm písní, z nichž nejspíš nejznámější je singl Aces High. Poslední a uzavírající skladbou alba je Rime of the Ancient Mariner, pro kterou našla skupina inspiraci u stejnojmenné básně anglického spisovatele Samuela Taylora Coleridge, jednoho ze zakladatelů evropského romantismu.

Iron Maiden nyní údajně dokončují své další studiové album, které by mělo vyjít v tomto roce.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.