Rock for People se Faith No More přeci jen dočká

V roce 2012 měli obnovení Faith No More vystoupit na Rock for People. Rozmar počasí, který takřka smetl celý festival z povrchu země, tomu zabránil. Pořadatelé tehdy slibovali, že kapelu znovu přivezou. A letos svůj slib splní.

První singl z nového alba se jmenuje Motherfucher První singl z nového alba se jmenuje Motherfucher Zdroj: Archiv skupiny Faith No More

Faith No More si vrchol užili hlavně v devadesátých letech, kdy patřili k absolutní špičce rockového pelotonu. Počátky lze dohledat v San Franciscu už někdy v roce 1979, ale opravdový úspěch přišel až s třetím albem The Real Thing z roku 1989. Jednalo se o první desku s novým zpěvákem Mikem Pattonem. Nahrávka si rychle prorazila cestu do TOP 10, schramstla Grammy a video ke skladbě Epic se odmítalo hnout z MTV. Následovala umělecky mnohem ambicióznější Angel Dust z roku 1992, čímž bylo vítězství dokonáno. Ve stejném roce také Faith No More dvakrát vystoupili v České Republice a okamžitě si ji podmanili.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Než se v roce 1998 rozpadli, vystoupili tu celkem čtyřikrát a na obal posledního alba dokonce použili fotografii Tomáše Garrigua Masaryka. Prohlášení, že jednotliví členové sestavy se budou nadále věnovat sólovým aktivitám, vydali Faith No More 20. dubna 1998. Zatímco Mike Patton se snažil angažovat v těch nejbizarnějších možných projektech, například bubeník Mike Brodin zakotvil u Ozzyho.

 

 

V roce 2009 se ale Faithy vrátili, a to s plnou parádou. Na trase jejich Second Coming Tour nemohla Praha chybět. Když měli o dva roky později vystoupit na letišti v Hradci Králové, výše zmíněný rozmar počasí jim v tom zabránil. Na další dlouhé dva roky bylo kolem Faith No More ticho. V září loňského roku ho prolomil basák Bill Gould prohlášením, že kapela pracuje na novém materiálu a v dubnu 2015 (takřka 18 let po Album of the Year) spatří světlo světa nová deska. Nastal tedy ten pravý čas, aby to tahle legendární parta na Rock For People zkusila ještě jednou. Fanoušků jí totiž určitě neubylo.

Napsal(a):

Zanechat komentář