Jana Lota se objeví v novém videoklipu i na koncertech

Česká zpěvačka s charizmatickým hlasem, Jana Lota, natáčí videoklip ke skladbě Sorrow, který světlo světa uvidí 10. ledna. Kromě toho chystá i koncerty v Praze, Plzni a Klatovech.

Jana Lota Jana Lota Zdroj: 2media.cz

Devětadvacetiletá zpěvačka Jana Lota, známá například z muzikálu Petra Hapky a Michala Horáčka Kudykam, postupně natáčí videoklipy k deseti písním ze svého aktuálního (již druhého) alba Děvčátko, které je výsledkem spolupráce s producentem a kytaristou skupiny J.A.R. Miroslavem Chyškou. Skladby vyprávějí životní příběhy zpěvačky. Klip k jedné z písní - Sorrow - bude hotový již 10. ledna.

„S natáčením všech příběhů jsme v půlce. V řadě již páté video bude k vidění na mém webu a dalších mých profilových kanálech, a to od půlky ledna. Natáčení proběhlo opět ve spolupráci s mým dvorním kameramanem Zdeňkem Sopůškem. Po dokončení scénáře jsem měla trochu obavy, zda se pro oko diváka ve výsledku propojí čtyři prostředí, která jsem vymyslela. Ale již při natáčení v pražském experimentálním prostoru NoD vznikaly krásné záběry, zkrátka Zdeňkova kamera a posléze jeho postprodukce opět vzala za své. Moc si vážím spolupráce s ním. Je to úžasná pracovní symbióza," říká Jana Lota

Jana Lota odstartovala svou pěveckou dráhu v dívčí kapele Atlantis. Po absolvování Pražské konzervatoře spolupracovala s výraznými osobnostmi české hudební scény nebo kapelami jako Divokej Bill, Kryštof a Wohnout. Zpěvačka se například podílela i na soundtracku filmu Lidice. Skladbou Píseň Duše. Za sebou má již dvě vydané desky, a to Lidi a Děvčátko.

Na začátek roku také chystá hned několik koncertů, v Praze dokonce společně s kapelou O.G. and the Odd Gifts (projekt Ondřeje Galušky a dalších skvělých muzikantů) nebo s Akustickým řezem Marka Dusila. Na chystaných koncertech zazní mimo jiné písničky především z alba Děvčátko.

Koncerty Jany Loty:

9. 1. Malostranská beseda, Praha  (začátek ve 20 hodin)

12. 2. klub Blues sklep, Praha (začátek ve 20 hodin)

7. 2. Anděl Cafe, Plzeň

8. 2. Café Einhorn, Klatovy

 

Napsal(a):

Zanechat komentář