16.05.2013 13:00

Jonathan Gaudet chystá novou desku. Se čtrnácti hudebníky

Jonathan Gaudet Jonathan Gaudet jonathangaudet.com

Nové album si na červen přichystá kanadský muzikant Jonathan Gaudet. Deska ponese název Réunion a Jonathan k natáčení přizval tentokrát mnoho dalších kolegů. Celkový počet čítá rovných čtrnáct hostů!

Nové album Réunion vznikalo během dvou měsíců tohoto roku v Praze a Jonathan na něm chtěl hudebně shrnout šest let svého působení na hudební scéně. Zároveň propojuje hudební kariéru s pobytem v České republice, jelikož Jonathan Gaudet původně pochází s Kanady.

Hudebník má na kontě již řadu zajímavých počinů. Jeho hudba působí autenticky nejen díky pestrosti hudebních žánrů, kdy propojuje blues, latinskoamerické žánry i šanson, ale také využitím tří jazyků – francouzštiny, angličtiny a španělštiny. Svérázný styl představuje i jeho poslední deska s názvem Dodo.

Na většině svých alb muzikant presentuje vlastní tvorbu až na několik výjimek, které tvoří cover verze hlavně bluesových velikánů, především Roberta Johnsona. Skladatelský talent nezapře ani na chystaném Réunionu. Všech dvanáct skladeb napsal on, pouze na písni Tombé spolupracoval na textu ještě s Isabelle Seigneur, Maryline Sapranov a Sirikou Yong. Náměty bere Jonathan opravdu z různých zdrojů. Nebude chybět ani odkaz k literárním dílům jako je například O myších a lidech Johna Steinbecka.

 

{youtube}FZ03AjliJXo{/youtube}

 

Překvapením je počet hostujících muzikantů, kteří se na desce postupně objeví. Dohromady čtrnáct přizvaných zastupuje šest různých národností. Vyberme namátkou ty, které bude možné na novince slyšet. Zahrál si zde kytarista Tony Ackerman, kytarista Marcel Flemr, dlouholetý Jonathanův spoluhráč – hráč na harmoniku Kevin Hawkins nebo bubeník Vladislav Sosna.

Přečtěte si také o minifestivalu Expats to Czech, který pořádal Jonathan Gaudet

Zajímavým doplňkem bude také samotný obal alba, který vytvořil Jonathanův malý syn Téo. Album je věnováno Jean-François Pellandovi, kamarádovi, který před dvěma lety zemřel v Egyptě. Vydání desky je naplánováno na sobotu 8. června od 22 hodin, křtít se bude tentýž den v pražském klubu Jazz Dock. Jonathan se tímto loučí s Prahou, do které se však bude navracet se svou hudbou.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.