Lucii na výročním turné doprovodí slováci Korben Dalas

Jak jste se mohli dočíst zde, legendární Lucie se po svém návratu rozjíždí sice zvolna, ale nejspíš nezastavitelně. Jednotliví členové si nemohou vynachválit znovunalezený soulad a padají slova o novém albu. Nejdřív je ale třeba řádně oslavit třicáté narozeniny. Výroční tour se už kvapem blíží a Lucie nyní odhalila, kdo se k ní připojí v roli předskokana, neboli jak se dnes říká, speciálního hosta.
Účast na koncertech Lucie je pro Korben Dallas výrazným krokem vpřed Účast na koncertech Lucie je pro Korben Dallas výrazným krokem vpřed Zdroj: Archiv Korben Dallas
 
 Nebude jím nikdo jiný, než slovenské trio Korben Dallas. Tahle kapelka ve složení Juraj Benetin (zpěv, kytara), Ozo Guttler (bicí) a Lukáš Fila (basa) vznikla v Bratislavě v roce 2010, ale už má za sebou výrazné úspěchy. Debut Pekné cesty byl živým záznamem z vystoupení a hned se dočkal nominace na Radio_Head Award v kategorii album roku. Mnohem výraznější úspěch ale zaznamenali až s druhou deskou  Karnevalová vrana. Ta vyšla v roce 2013 a dokázala výrazně bodovat v žebříčku na iTunes a Spotify. Zatím poslední studiový albový zářez je z roku 2014 s počinem Banská Bystrica. O rok později ještě vyšlo Kam ideme, což je záznam vystoupení se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. Část nahrávání a mix však probíhaly ve studiu Sono, producentem byl autor filmové hudby Petr Ostrouchov a na singlu Sen hostuje Aneta Langerová.
 
 
 
 
Korben Dallas rádi spolupracují s dalšími umělci, kromě Anety Langerové třeba s Janou Kirschner, kapelou Zrní, či legendárním slovenským kytaristou a skladatelem Andrejem Šebanem. Vystoupili na největších Slovenských festivalech Pohoda a Grape. Návštěvníci českých hudebních festivalů je mohli vidět a slyšet na  Colours of Ostrava nebo Rock for People. Do České republiky se vrací jen několik týdnů poté, co dvěma vyprodanými koncerty v pražském Jazz Docku dokončili své jarní turné, čítající takřka dvacet vystoupení.  V současnosti pracují na novém albu a účastní se projektu Who The Fuck Is David Koller? v rámci kterého interpreti jako Vladimir 518, Hentai Corporation či Ben Cristovao nahrávají své verze Davidových hitů. Na koncertech Lucie zahrají Korben Dallas průřez svojí tvorbou.
 
Rozpis turné Lucie je následující:

17. 6. Plzeň - Amfi teátr Lochotín
22. 6. Bratislava - Incheba ExpoAréna
24. 6. Brno - Velodrom
1. 7. Praha - Eden Aréna

Napsal(a):

Zanechat komentář