Jak jste se mohli dočíst zde, legendární Lucie se po svém návratu rozjíždí sice zvolna, ale nejspíš nezastavitelně. Jednotliví členové si nemohou vynachválit znovunalezený soulad a padají slova o novém albu. Nejdřív je ale třeba řádně oslavit třicáté narozeniny. Výroční tour se už kvapem blíží a Lucie nyní odhalila, kdo se k ní připojí v roli předskokana, neboli jak se dnes říká, speciálního hosta.
 
 Nebude jím nikdo jiný, než slovenské trio Korben Dallas. Tahle kapelka ve složení Juraj Benetin (zpěv, kytara), Ozo Guttler (bicí) a Lukáš Fila (basa) vznikla v Bratislavě v roce 2010, ale už má za sebou výrazné úspěchy. Debut Pekné cesty byl živým záznamem z vystoupení a hned se dočkal nominace na Radio_Head Award v kategorii album roku. Mnohem výraznější úspěch ale zaznamenali až s druhou deskou  Karnevalová vrana. Ta vyšla v roce 2013 a dokázala výrazně bodovat v žebříčku na iTunes a Spotify. Zatím poslední studiový albový zářez je z roku 2014 s počinem Banská Bystrica. O rok později ještě vyšlo Kam ideme, což je záznam vystoupení se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. Část nahrávání a mix však probíhaly ve studiu Sono, producentem byl autor filmové hudby Petr Ostrouchov a na singlu Sen hostuje Aneta Langerová.
 
 
 
 
Korben Dallas rádi spolupracují s dalšími umělci, kromě Anety Langerové třeba s Janou Kirschner, kapelou Zrní, či legendárním slovenským kytaristou a skladatelem Andrejem Šebanem. Vystoupili na největších Slovenských festivalech Pohoda a Grape. Návštěvníci českých hudebních festivalů je mohli vidět a slyšet na  Colours of Ostrava nebo Rock for People. Do České republiky se vrací jen několik týdnů poté, co dvěma vyprodanými koncerty v pražském Jazz Docku dokončili své jarní turné, čítající takřka dvacet vystoupení.  V současnosti pracují na novém albu a účastní se projektu Who The Fuck Is David Koller? v rámci kterého interpreti jako Vladimir 518, Hentai Corporation či Ben Cristovao nahrávají své verze Davidových hitů. Na koncertech Lucie zahrají Korben Dallas průřez svojí tvorbou.
 
Rozpis turné Lucie je následující:

17. 6. Plzeň - Amfi teátr Lochotín
22. 6. Bratislava - Incheba ExpoAréna
24. 6. Brno - Velodrom
1. 7. Praha - Eden Aréna

Zanechat komentář