Miranda Lambert vydává pátou desku Platinum

Americká zpěvačka Miranda Lambert, která nyní patří mezi nejmladší generaci hudebníků žánru country, si po třech letech přichystala novou, v pořadí pátou studiovou desku.

Miranda Lambert Miranda Lambert Zdroj: mirandalambert.com

Během své kariéry si Miranda Lambert vydobyla místo mezi nejlepšími ve svém žánru. Šlape na paty hvězdným legendám jako je Loretta Lynn či Dolly Parton díky osobitému pojetí country, promyšleným textům a nezaměnitelnému hlasu. O předešlé tvorbě zpěvačky se dočtete více zde.

Název desky, Platinum, nenese jen odkaz na jednu ze skladeb, která se na albu nachází, ale reprezentuje zpěvaččin život. „Barva mých vlasů je platinová, stejnou barvu má i můj snubní prsten i název mého oblíbeného piva. Jméno alba vypovídá o životním stylu,“ říká Miranda, která pro počin napsala polovinu ze šestnácti zařazených písní. „Všech šestnáct kousků tvoří jakýsi obraz, a kdyby z něj jeden zmizel, bylo by to spíš abstraktní umění.“

Miranda se ve svém hudebním vývoji posunuje dál. Na albu využívá humoru i nostalgie, ale především ženskosti. I jako žena se dostává do nové fáze ve svém životě, a tak volí hudební cestu, která je dle jejích slov stále plamenná, nicméně již méně chaotická. V písni Smokin´ and Drinkin´ hostovala například kapela Little Big Town, na albu se také objeví duet s americkou country zpěvačkou Carrie Underwood. První singl alba, Automatic, již vyšel 17. února a sklidil velmi dobré kritiky. Novinka vychází v úterý 3. června u RCA Records Nashville.

Miranda Lambert - Platinum (2014)

1. Girls
2. Platinum platinum
3. Little Red Wagon
4. Smokin' and Drinkin'
5. Priscilla
6. Automatic
7. Bathroom Sink
8. Old Shit
9. All That's Left
10. Gravity Is a Bitch
11. Babies Makin' Babies
12. Somethin' Bad
13. Holding on to You
14. Two Rings Shy
15. Hard Staying Sober  
16. Another Sunday in the South

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Punch Brothers, Lucerna, Praha, 6. 11. 2018

  Struny podzimu se postaraly o koncert americké bluegrassové kapely Punch Brothers se zpěvákem a hráčem na mandolínu Chrisem Thielem. Více se o průběhu koncertu v naší reportáži. Podívejte se na naši fotogalerii.

 • Punch Brothers na Strunách podzimu excelovali

  Americká kapela Punch Brothers zavítala do Lucerny jako předposlední koncert letošního ročníku Strun podzimu. Multižánrové spojení vycházející především ze žánrů amerického kontinentu uhranulo publikum, které výkon kapely zhodnotilo bouřlivým potleskem.

 • The Wood Brothers smetli Jazz Dock

  Nedělní večer bývá většinou ve znamení odpočinku a lenošení. Zrovna v tento den však vystoupili v Jazz Docku The Wood Brothers, aby zbořili nejen tyto, ale i jiné zaběhnuté předsudky a rituály.

 • Foto: The Wood Brothers, Jazz Dock, Praha, 16. 9. 2018

  Fanoušci této bluegrassové, countryové, jazzové kapely nemuseli čekat dlouho, než The Wood Brothers opět dorazili do Jazz Docku, kde už dvakrát předtím naprosto nadchli! Jak se to povedlo letos? Znovu se jednalo o skvělé vystoupení! Z tohoto koncertu Vám přinášíme fotoreport.