čtvrtek, 10 září 2015 07:00

Pomoz rozjet nový rockový klub v Praze

Napsal(a)
Jan Toužimský, Pavla Forest a další ... v RockOpeř Jan Toužimský, Pavla Forest a další ... v RockOpeř Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Přestože je RockOpera Praha na naší hudební scéně již pěkně zajetá, odstartovala v srpnu kampaň nazvanou Rozjeď RockOperu s cílem otevřít nový rockový klub.

 

Účel celého projektu vysvětluje zakladatelka RockOpery a umělecká vedoucí Pavla Forest: „ Rádi bychom RockOperu Praha otevřeli příznivcům mladých začínajících rockových a metalových kapel. Zároveň bychom chtěli tímto způsobem do našeho prostoru přilákat nové publikum, které má z prostředí divadla obavy. Chceme ukázat, že i divadlo může patřit rockerům a stát se příjemným místem pravidelného setkávání.“ Pokud se akce setká s úspěchem, nový rockový klub nabídne svým návštěvníkům příjemnou atmosféru, nízké vstupné, profesionální dramaturgii a v neposlední řadě dobré pití a pozor - vše v nekuřáckém prostředí již 31. prosince tohoto roku.

Čtěte také: Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

A jak se můžete zapojit do hry i vy ? Na portálu Hithit jede sbírková kampaň, do které můžete také přispět. Cílová částka 500 tisíc korun by měla pomoci se zprovozněním malé scény a pokrýt prvního půl roku provozu. Podle slov Pavly Forest je již na místě k dispozici pódium se závěsnými konstrukcemi, bar, pokladna, kavárna a zázemí, co chybí je ozvučovací a osvětlovací technika.
Jak se říká - něco za něco ...RockOpera si jako poděkování pro všechny, kteří během kampaně přispějí, připravila celý balík exkluzivních a vskutku netradičních dárků. Kromě samolepek, náramků a vstupenek se můžete zúčastnit společného focení se souborem či interaktivní exkurze do zákulisí, zkusit si hodinu zpěvu přímo s Pavlou Forest, povečeřet s některým z umělců či se zhostit role ve videoklipu.

 

 

Pro ty z vás, kteří by snad ještě nevěděli co je Rockopera zač stručně shrneme: Vznikla v roce 2006 jako první  divadlo pro rockery, kam rozhodně nemusíte chodit ve večerní róbě. Z kruhového hlediště můžete sledovat dramatické příběhy čerpající svůj námět v historii, zpracované však do nadčasové podoby, jejíž hlavním rysem je rocková a metalová hudba. Té jsou pak přizpůsobeny i kostými účinkujících, doplňující ohnivá a světelná show s akrobatickými výkony. Pod taktovkou Milana Steigerwalda a Pavly Forest se na scéně RockOpery střídají naši přední zpěváci jako Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Viktor dyk, Jiří Zonyga a spousta dalších.   
 

Další články

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };