Velký festival si žádá velké věci. Ten královéhradecký takový bezpochyby je a protože letos na narozeninovém dortu zapálí jubilejní 18. svíčku, troškařit rozhodně nehodlá. V areálu Festivalparku Rock for People 2012 tak před zraky diváků vyroste klenot mezi stagei  noblesní scéna Magic Mirrors.

Ve dne živé kapely, v noci dunivé beaty. Okázalé šapitó s puncem luxusu nabídne kvalitní zázemí pro žánrově variabilní program, jenž zdaleka není vyhraněn jen napudrovaným dcerkám ropných mocnářů. Dřevěný kolosální skvost o průměru 16 metrů, výšce 7 metrů a kapacitou přibližně 600 lidí se po dobu tří dnů stane uměleckou platformou sdružující zpěváky, zpěvačky, kabaretiéry, komiky či dýdžeje, čímž dotvoří hlavní pilíře prestižního českého festivalu Rock for People, jako jsou multižánrovost a multikulturnost.

Magic Mirrors jsou dokladem, že vizuální podoba festivalu se posouvá každým rokem. Scéna je skvělou venkovní dekorací i nabízí prostředí pro hudební projekty vymaňující se zbytku programu,“ doplňuje Petr Fořt, dramaturg festivalu. A na jaké lahůdky, tentokráte hudební, se budou moci návštěvníci v prostorách unikátního paláce těšit?

Čtěte také: Na Rock for People budou sršet blesky. Nejen s Architects

Šlágry jako Tisíc dnů mezi námi, Javor či Já s tebou žít nebudu. Folkoví odchovanci teď jistě znalecky pokývnou hlavou. Kapela Neřež, jejíž počátky se datují do roku 1997, vznikla jako volné pokračování uskupení Nerez. Krátce po svém založení doprovázela písničkáře Jaromíra Nohavicu. V současné době objíždí Neřež koncertní šňůry mimo jiné s Marií Rottrovou, jejich repertoár ovšem přitahuje i mladší generaci. Dotvrzuje to občasné hostování zpěvačky Kláry Vytiskové z Toxique. I na letošním ročníku Rock for People hodlají svůj program ochutit svěžím dressingem v podobě první slovenské superstar Kataríny Koščové, jež se zhostí pěveckých partů Zuzany Navarové. A dojde i na Ein Kessel Buntes.

Ovšem ne jen tak ledajakou. Rekonstrukci východoněmecké dobové estrády předvedou samotné legendy české pop music: Hanička Písnička Zagorová (revival), Marcela Holanová (revival), Karel Gott (revival), Vašek Neckář (revival), ba dokonce osmdesátkoví diskostars Standa Hložek a Petr Kotvald (revival).

Magic Mirrors - Rock for People

 Ale konec legrace. Nadvládu nad zlatem prohnilým, dekadentním stanem poslední festivalovou noc převezmou obávaní černokněžníci Kay a Tvzex aka Bounce! Bounce!, kteří se s nikým a ničím nemazlí. Elektronické výboje či těžké dubstepové beaty neminou žádného smrtelníka, jenž se v šapitó byť jen mihne. Po kanadských divočácích Crystal Castles tak Magic Mirrors poslouží jako záchytný bod pro všechny nevyzpytatelné, nezadržitelné jedince.

V hudební aréně se návštěvníci zavlní mimo jiné i na latinskoamerické rytmy trumpetisty Laca Décziho a kapely Celula New York, swing a old time jazz Nizozemců Maison du Malheur, chill out tuzemských Maradona Jazz (na všechny způsoby) a indie electro pražských DJs The Fakes.

Zanechat komentář