Vysmáté léto změnilo seznam účinkujících

Pořadatelé rockfestu Vysmáté léto museli pozměnit jména několika účinkujících. Letošní již desátý ročník se musí obejít bez Ewy Farne a slovenských Peter Bič Project. Tyto „odpadlíky“ nahradí tuzemská kapela Mandrage.

Mandrage Mandrage Zdroj: archiv kapely

Zpěvačka Ewa Farna bohužel 20. července v Kadani nevystoupí. Důvodem je doporučení lékařů, kteří předepsali pěnici několikatýdenní klid, během něhož by se měly zregenerovat její unavené hlasivky. Sama zpěvačka se svým fanouškům moc omlouvá a doufá, že se s nimi setká při dalších ročnících. Jiří Knop, pořadatel festivalu, vyjádřil pochopení nad vzniklou situaci slovy: „Je nám to moc líto, ale zdraví je samozřejmě na prvním místě. Přejeme Ewě úspěšnou rekonvalescenci a brzké uzdravení.“

Druhým pomyslným odpadlíkem z řad účinkujících jsou slovenští hudebníci Peter Bič Project, kteří si prodlouží pobyt ve Švédsku kvůli vystoupení na Baltic Song Festivalu. Jiří Knop dodal, že fanoušci obou „odpadlíků“ nemusí smutnit, jelikož festival získal adekvátní náhradu za oba. Bude jí česká partička Mandrage, které dle slov Knopa patří obrovský dík za to, že na festivalu vystoupí.

 


Vedle Mandrage vystoupí na festivalu například finská skupina The Rasmus nebo Kryštof, UDG, Walda Gang, Clou, Xindl X, Eddie Stoilow a mnoho dalších zvučných jmen.

Napsal(a):

Zanechat komentář