Zpěvák norských Satyricon má nádor na mozku

Před dvěma týdny zasáhla black metalové fanoušky smutná zpráva z tábora norské kapely Satyricon: frontman Satyr má totiž podle lékařů nádor na mozku. Není však třeba truchlit. Satyr sám říká, že s nemocí může žít a že pracuje na návratu do kondice.

Zpěvák Satyr má rakovinu mozku Zpěvák Satyr má rakovinu mozku Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Satyricon

Před několika dny oběhla internetem další neveselá lékařská zpráva: Zpěvák norské black metalové skupiny Satyricon zápasí s mozkovým nádorem. Skoro jakoby v poslední době měla zubatá chuť převážně na muzikanty, a tak jim chystala všemožné překážky.

O svém zdravotním stavu Satyr informoval sám prostřednictvím svého účtu na Instagramu. Dle svých slov byl kvůli zdravotním potížím převezen do nemocnice a kompletně vyšetřen. Zjištění lékařů příliš veselé nebylo: jde o rakovinu mozku. Naštěstí je však nádor s největší pravděpodobností nezhoubný a black metalová ikona s ním může nadále žít, dokud se nádor nezačne zvětšovat.

„Všichni jsme do života dostali nějaké karty, a zdá se, že mezi ty mé patří i tahle. Na světě se však lidé musí vypořádat s mnohem horšími problémy než já. Takže se nelituji. Navíc mám kolem sebe skvělou rodinu, kamarády, fanoušky... Mám Satyricon," říká optimisticky Satyr a nezapomíná dodat, že se následující týdny bude snažit o návrat do kondice a plné síly. A hned poté by prý rád začal psát další materiál pro kapelu.

Doufáme tak, že se Satyr se svou nemocí popere stejně zdárně, jako nedávno zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson. Přejeme hodně štěstí a držíme všechny palce!

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

Další podobné články