Foto: Festival pro židovskou čtvrť, Boskovice, den druhý, 6. 7. 2012

Druhý den festivalu v Boskovicích přinesl souboj se živly, nečekané změny programu i spoustu kvalitní muziky.

Sto zvirat v Boskovicich Sto zvirat v Boskovicich Barka Fabiánová, MusicWeb.cz

Hudební část druhého dne boskovického festivalu na Uniscéně za muzeem začínalo komorní duo Kieslowski, po kterém se představili slovenští Tu v dome. Početnou kapelu vystřídal osamělý zpěvák s kytarou - Václav Havelka (jinak frontman kapely Please the Trees). Dalším vystupujícím byl Bonus, ale protože současně začínala jazzová scéna ve Skleníku, přesunula se část návštěvníků tam.

Během vystoupení první kapely Poetic Filharmony se venku strhla pořádná průtrž mračen i bouřka, která pořádně zamíchala s programem. Michal Prokop, který měl vystoupit na hlavní scéně, se s celým Framusem 5 stěhoval do Skleníku a svůj koncert začal s hodinovým zpožděním. Skleník se nakonec ukázal jako dobrý tah a publikum i muzikanti si koncert opravdu užívali.

Po legendách české hudby se do Skleníku vrátil jazz -  trio pianistky Julie Kadel i další německé trio s názvem TANN opět příznivce jazzu přesvědčilo, že mladá drážďanská jazzová hudební scéna je převelice pestrá a kvalitní. Oproti tomu ani kvartet saxofonisty Jana Feča ze známového klanu „Fečovců“ se nenechal zahanbit a zahrál rovněž parádně.

Sto zvířat probudili ze spánku festivalového ducha

Když se podařilo vysušit hlavní scénu v Letním kině, pokračovaly koncerty ohlášených kapel právě tam. Jako první dostalo diváky do varu Sto zvířat. Po nich pódium patřilo elektronické, akusticky minimalistické kapele ze Spojených států amerických - Paramount Styles.

Děšť sice zhatil plány ukrajinskému duu Zapaska, které mělo vystoupit na UNI scéně, ale naštěstí je organizátoři přesunuli do Letního kina. A udělali dobře. Hravé duo dokázalo, že umí a nové fanoušky si jistě získalo i v Boskovicích.

Páteční festivalovou noc (nebo možná sobotní ráno) ukončili mezinárodní Dim Locator. Jejich industriální rock byl temný jako samotná noc a ti, co nešli spát, určitě nelitovali. Velký dík a obdiv patří organizátorům, že i přes běsnění živlů stihli vše skvěle zorganizovat. Dokumentaci sobotního programu Vám přineseme již zanedlouho.

Další informace

  • Místo konání: Boskovice
  • Datum: pátek, 06 červenec 2012
Napsal(a):

Zanechat komentář