Apríles opět na Parukářce - tentokrát 25. dubna!

Poslední víkend v dubnu bude opět patřit Aprílesu. Pátý ročník tohoto jednodenního multižánrového festivalu, za kterým stojí studenti Arts Managementu VŠE, se bude konat v sobotu 25. dubna od 14 do 22 hodin na žižkovské Parukářce. Jako jedna z hlavních doprovodných akcí Majálesu tak zase po roce otevře sezónu městských open-air festivalů.

Apríles 2014 Apríles 2014 Zdroj: www.apriles.cz

Apríles je každý rok jiný. Mění se, střídá žánry, hledá nové možnosti. Tím letošním tématem bude tajemný Underground. Nenechte se odradit. Na pódiu nebudou stát jenom máničky a doprovodný program rozhodně nebude melancholické vzpomínání na minulost.

Apríles je jednodenní multižánrový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce. Studenti se z ní rozhodli po prvním provedení vytvořit dlouhodobě udržitelný projekt a nyní slouží již pátým rokem k rozvoji praxe v oblasti kulturního managementu. Jedná se o spojení hudebních vystoupení s doprovodnými akcemi a workshopy, a to vždy zaměřenými na určitý žánr či téma. Celý projekt je neziskový, přístupný zdarma a dostupný tak všem zájemcům o jakoukoli oblast zaměření festivalu. Od začátku působení studentů na Praze 3 v roce 2014 se snaží o navázání na místní specifickou kulturu Žižkova a o spolupráci se subjekty sídlícími či působícími na Žižkově a jeho blízkém okolí. Vytváří tak specifický lokální festival jak pro rezidenty, tak návštěvníky této neobyčejné pražské čtvrti.

 

 

Organizátoři Aprílesu pro tento ročník zatím potvrdili tři kapely. Na pódiu si tak zahrají cirkus-punkoví Curlies, kteří kombinují klasický punkrock s prvky skotké hudby, tudíž se můžete těšit na zvuk skotských dud. V pořadí druhá kapela, kterou Apríles představí, jsou The Drain. The Drain jsou partička spratků s nesnesitelně zkreslenými kytarami, glamově perverzním vokálem a garážovým špinavým soundem. A třetí kapelou, která zahraje na Aprílesu, jsou rockoví NIL. Tato čtveřice z České Třebové se dala dohromady už v roce 2002 a od té doby mají na kontě více jak čtyři stovky koncertů u nás i v zahraničí.

Čtěte také: Punkáči hurá na Apríles!

Ke koncertúm bude neodmyslitelně patřit i bohatý doprovodný program, l kterém vás budeme informovat v ozhodně bude na co se těšit - zapište si do diáře datum 25. dubna!

Další informace

  • Název akce: Apríles
  • Datum: sobota, 25 duben 2015
  • Místo: Parukářka
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář