Jarní turné kapely LIWID slibuje nové skladby, skvělou předkapelu a originální soutěž!

Česká poprocková kapela LIWID neusíná na vavřínech a pro letošní rok připravila řadu akcí a novinek. Jednou z nich je i jarní turné, které odstartovalo 4. března v Plzni. Šňůra 18 koncertů vás ohromí hudebními novinkami, skvělou předkapelou a originální soutěží.

Liwid Liwid Zdroj: www.prkonektor.cz

Už 4. března kapela vyrazila na své dvouměsíční turné po celé republice. Koncertní šňůra Seznamte se s námi v buse Tour 2015 získala název díky originální soutěži. Frontman kapely Jenda prozradil, co si kapela připravila: „Naši fanoušci se mohou těšit na 5 nových písniček k nově chystané desce, a také na předkapelu Ben Dover z Karlových Varů.“ Pro největší příznivce si LIWID přichystali exkluzivní příležitost, jak se dostat ke kapele co nejblíže. Speciální soutěž o lístky do autobusu, se kterým kapela pojede na hudební festival. Fanoušci tak dostanou jedinečnou příležitost, aby se se skupinou seznámili.

Příchozí diváky na Seznamte se s námi v buse Tour 2015 rozpálí karlovarská pop funková formace Ben Dover. „Tyto předskokany jsme zvolili hlavně proto, že nám tak trochu připomínají nás. Nesedí jen tak s rukama v klíně, a už vůbec nečekají, že všechno přijde samo. Jdou štěstí naproti tak, jako my,“ sděluje nadšeně frontman LIWID Jenda. V některých městech vystoupí dokonce dvě předkapely, například v Olomouci i moderní rocková kapela Rayne a v Jindřichově Hradci skupina JUST

Mezi chystané novinky pro letošní rok patří nová deska LIWID, která by měla vyjít ke konci roku 2015. Dále se také můžete těšit na dva nové videoklipy, jeden bude k singlu Osudová setkání a druhý k oblíbené písničce Amélie.

 

 

Originální český pop rock. Tak se charakterizuje na podiích energická kapela LIWID z Karlových Varů, která vznikla v roce 2009 a hned se stala více než regionální kapelou. Skupina zaznamenala první velký úspěch, a to na společném podzimním turné s UDG ve více než 25 městech po celé republice.  Mimo jiné i úspěchy v soutěžích RGM Live Space, Nescafe Coffeebrak nebo Skutečná liga.

Čtěte také: Cocotte Minute po dvouleté hybernaci zakládají vatry a odtajňují originální projekt 

V roce 2010 vydává první hit „ Blondýna z Londýna“, který se objevil v éterech rádií Bonton a Rock Rádio. O rok později se objevila na všech 7 festivalech Majáles po celé republice a také na festivalu ČEZ ENERGY FEST. V roce 2012 se objevila na festivalech Rock for People, Jam Rock, Open Air Týnec, Pyrofest a na Sázavafestu. V Literárních novinách byli označeni jako největší lákadlo českého festivalu v rumunském Banátu, a to hned vedle Divokého Billa a Mňága a Žďorp. Rok 2013 byl pro kapelu zlomový. LIWID vyrazili jako předskokani na turné s Divokým Billem a navíc vydávají své první studiové album Amélie. Písničky jako je Améli, Bulvární nebo Město andělů se objevují v éterech rockových rádií. Na podzim sami objíždějí české kluby, aby představili svou desku.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Na jaře 2014 kapela naplánovala turné k desce Amélie. Na koncertní šňůře jim předskakovala mladá talentovaná muzikantka Petra Gobelová. Po letních festivalech kapela pracuje na nových skladbách a začíná připravovat novou desku. Letos LIWID vyráží na 2 měsíční celorepublikové turné, kde představí 5 až 7 novinek z chystaného alba. Navíc si fanoušci na koncertní šňůře mohou zasoutěžit o lístky do autobusu, se kterým společně s kapelou pojedou na jeden vybraný festival. Jako předskokana si vybrali pop funkovou kapelu Ben Dover. V roce 2015 plánují avizovanou desku a několik nových videoklipů.

 

Zastávky: SEZNAMTE SE S NÁMI V BUSE TOUR 2015
4. března PLZEŇ - Divadlo pod lampou
6. března OPAVA - klub Art
7. března HAVLÍČKŮV BROD - klub Oko
13. března CHEB - KC Svoboda
14. března KARLOVY VARY - Husovka
20. března ČESKÉ BUDĚJOVICE - klub Highway 61
21. března JINDŘICHŮV HRADEC - klub Lucky Pery
1. dubna OLOMOUC - U - Klub
2. dubna BRNO - Melodka
3. dubna VYŠKOV - klub B-29
4. dubna OSTRAVA - Barrák music club

10. dubna AŠ

11. dubna MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Na rampě
16. dubna PRAHA - Rock Café
17. dubna SOKOLOV - kinokavárna Alfa
18. dubna BEROUN - klub Metro
24. dubna ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Malá scéna (kavárna)
25. dubna LIBEREC - klub Viadukt

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář