Boskovický festival pro židovskou čtvrť oslaví dvacáté narozeniny

Letošní ročník festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích, který pořádá UNIJAZZ, bude jubilejní. Ke kulatým a krásným dvacátým narozeninám přijede pogratulovat pěkná řádka domácích i zahraničních hvězd nejrůznějších hudebních žánrů. Na své si tak přijde i díky bohatému doprovodnému programu skutečně každý.

Boskovice 2011 Boskovice 2011 Barka Fabiánová, MusicWeb.cz

První prázdninový prodloužený víkend, 5. - 8. července, ožijí Boskovice festivalem, pro který dýchá doslova celé město. Vedle kvalitní hudební nadílky se můžete na několika místech Boskovic těšit na divadelní představení pro malé i velké, výstavy, filmové projekce, autorské čtení, dílny a to vše v přátelské a rodinné atmosféře.

Hudební program probíhá na několika scénách: příznivci blues a jazzu si na své přijdou v zámeckém Skleníku, kde uslyší to nejlepší z česko-německé hudební scény (mj. Jan Spálený, Poetic Filharmony,) na alternativní  hudbu si návštevníci mohou zajít za muzeum na tzv. UNI scénu. Koncerty budou probíhat také v Synagoze.
Na hlavní stage  v prostředí amfiteátru se letos během pátečního a sobotního večera představí takové hvězdy hudebního nebe jako domácí stálice Michal Prokop a Framus 5, Sto zvířat, kladenské Zrní, Monika Načeva a Tata Bojs, ze zahraničních kapel pak Dim Locator (AUS/UK), Paramouth Styles (USA) a izraelský Accolective.

 

 

Na své si přijdou i příznivci divadelních představení. Z bohatého programu je to například v Boskovicích velmi oblíbené Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, recitační sbor voice-bandového typu Magorův sbor zpracovávající vězeňskou poezii Ivana Martina Jirouse, Nevíchovný koncert baby-punkové kapely Kašpárek v rohlíku a také nedělní divadelní odpoledne ve Farské zahradě určené dětem i jejich rodičům.

Nedílnou součástí festivalu je už od jeho počátku bohatá filmová projekce, která se letos věnuje filmům Miloše Formana, skatům, zločinům komunismu i výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Svůj prostor dostaly také filmové školy.

Nestihnete všechny koncerty? Žádný strach, online přenos zajištěn

Koncerty z jednotlivých scén bude možné sledovat také online. Nově bude probíhat přenos i ze scény na palouku před hradem, kde budou divadelní představení. Všem návštěvníkům bude k dispozici možnost bezplatného připojení k wifi a využití pevných PC s přístupem na internet. Tradičně je připraveno kvalitní zázemí, bohaté občerstvení i prodejní stánky s festivalovým zbožím.

Boskovický festival startuje 5. července. Permanentku na čtyři dny pořídíte v předprodeji za 450 korun. Na místě si pak zaplatíte 590 korun. Studenti se mohou těšit na stokorunovou slevu. Na fotogalerii z loňského ročníku se můžete podívat zde

Další informace

  • Název akce: Festival Boskovice
  • Datum: čtvrtek, 05 červenec 2012
  • Místo: Boskovice
  • Cena: 450 Kč/na místě 590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář