Chodil s Amy Winehouse, nyní se Alex Clare těší do Prahy Doporučený

Dubstep, elektronická hudba a soul pohromadě? Alex Clare fanoušky v Roxy přesvědčí, že takový hudební koktejl namixovat rozhodně umí. V České republice se předvede vůbec poprvé v kariéře.

Alex Clare Alex Clare Zdroj: flickr.com

Britský hudebník Alex Clare vyráží na turné a mezi své zastávky zařadil též naši vlast. Jeho premiéra proběhne 21. října v klubu Roxy v Praze od 21 hodin (otevřeno je již hodinu předem, tedy od 20 hodin).

Alex označuje svou hudbu jako cross mezi dubstepem, soulem a elektronikou. Jeho skupina potěší hraním živé hudby, která je doplněna o elektronické prvky. Skalní fanoušci jistě ví, že Clare byl téměř rok přítelem Amy Winehouse, v době, kdy měla zrovna pauzu od svého dlouhodobého přítele Civila.

 

 

Kvůli svému ortodoxnímu židovskému přesvědčení dokonce muzikant odmítl turné s hvězdou světového formátu Adele. Clare totiž poctivě dodržuje svátky a odřekl kvůli probíhajícímu Pesachu. „V Praze jsem ještě nikdy nebyl. Vybaví se mi spousta příběhů o staré židovské Praze a golemovi. Moc se těším, až si Prahu osobně prohlédnu a těším se hlavně na skvělé fanoušky,“ nechal se Clare slyšet.

Nevídané úspěchy sklízí jeho skladba Too Close z debutového alba Lateness of the Hour, která se objevila mimo jiné též v reklamě Microsoftu na Internet Explorer 9. Téměř okamžitě zasáhla vrchní příčky světových hitparád a prodalo se jí přes milión digitálních kopií.  

Další informace

  • Název akce: Alex Clare
  • Datum: neděle, 21 říjen 2012
  • Místo: Roxy
  • Cena: 550,-
Napsal(a):

Zanechat komentář