31.10.2014 7:00

Deep Purple se vracejí do České republiky

Britská rocková legenda Deep Purple se příští rok vrátí do České republiky a odehraje hned dva koncerty. Nejdříve zahrají 27. října v ostravské a o den později poprvé i v plzeňské ČEZ Aréně, kde vystoupí v rámci oficiálního programu Evropské hlavní město kultury.

Kapela Deep Purple vznikla v roce 1968 v anglickém Hertfordu. Jedna z nejznámějších rockových legend vznikla spojením hudebních mágů Jona Lorda a Ritchieho Blackmora. Jejich hudba byla zpočátku kombinací rockových prvků s klasickou hudbou. Vedle skupin Led Zeppelin a Black Sabbath jsou považováni za průkopníky hardrocku. Do současné doby kapela vydala 19 studiových alb, mezi kterými najdeme zásadní desky jako Deep Purple In Rock, Fireball nebo Machine Head. Během bezmála 46 let se v Deep Purple vystřídalo mnoho zvučných jmen hudebního průmyslu. Jmenujme například Davida Coverdalla, Glena Hughese nebo Joea Satrianiho. V současné době skupinu tvoří Ian Gillan - zpěv, Steve Morse - kytara, Roger Glover - basa, Ian Paice - bicí a Don Airey - klávesy.

Čtěte také: Varhaník Don Airey má druhé Deep Purple

Deep Purple se u nás naposledy představili vloni, kdy koncertovali v Pardubicích a ve Slavkově u Brna. I přístí rok se tak mohou fanoušci těšit na léty prověřené hity jako Black Night, Speed King, Hush nebo legendární Smoke on the Water. Jste-li fanoušky Deep Purple, nenechte si rozhodně tyto dva koncerty ujít.

 

 

Předprodej vstupenek na oba koncerty byl zahájen 30. října 2014 v 9 hodin. Vstupenky budou ke koupi v síti Sazka Ticket v cenové relaci od 790 do 1390 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.