Druhá tráva si zahraje s Michalem Pavlíčkem

Slyšet zpívat Roberta Křesťana "výběrovskou" rockovou klasiku Olda je přítel můj nebo naopak zažít skladby jako Víla nebo Dívka ze severu a mnoho dalších s kytarou Michala Pavlíčka. Takovou možnost budou mít hudební fanoušci, kteří navštíví koncert Druhé trávy s Michalem Pavlíčkem.

Michal Pavlíček při koncertu 16. 4. 2019 v Lucerna Music Baru Michal Pavlíček při koncertu 16. 4. 2019 v Lucerna Music Baru Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Zpěvák Robert Křesťan spolu se svou kapelou Druhá tráva je již legendou na české hudební scéně. Kapela nahrála od roku 1991 již pěknou řádku alb, na kterých můžeme slyšet vlastní skladby, ale i Robertem česky otextované americké tradicionály. Hned za první eponymní desku, která obsahovala převážně Křesťanovy autorské písně, přebásněnou One More Cup of Coffee (Ještě jedno kafe) od písničkáře Boba Dylana a dvě instrumentální skladby, skupina získala prestižní cenu. Rok poté vydala v angličtině nazpívanou desku Revival s tradicionály, opět s písničkami Boba Dylana, ale i Micka Jaggera i s dvěma písněmi Roberta Křesťana a opět s instrumentálními skladbami od banjisty a taktéž zakládajícího člena kapely Luboše Maliny.

Druhá tráva aktivně stále koncertuje v České republice, ale pravidelně také vystupovala ve Spojených státech. V tomto roce se chystá dokončit další studiové album, které by mělo letos i vyjít. Michal Pavlíček patří bezesporu mezi špičku našich kytaristů a setkáváme se s ním na hudebních podiích v různých formacích. Vyznavači rockové muziky budou znát dnes již kultovní pořad Na Kloboučku, kam si Michal Pavlíček zval různé hudebníky a zpěváky/zpěvačky nejen z rockové branže.

Počátky Michalovy hudební dráhy sahají do 70. let, kdy začínal hrát v amatérské kapele Expanze, po ní přešel do již profesionální skupiny Bohemia a osudovým mu pak bylo setkání s Michaelem Kocábem. Spolu dali vzniknout Pražskému výběru, který patří mezi významné mezníky naší rockové scény.

 

 

Následovala skupina Stromboli, jedna z našich snad nejoriginálnějších, ke které neodmyslitelně patří hlas Báry Basikové. Po jejím rozpadu (v nedávné době se však opět hudebníci Stromboli v původní sestavě dali dohromady) Michal Pavlíček pokračoval v dalších svých projektech - BSP (Ota Baláž a Kamil Střihavka, Big Heads (čistě instrumentální parta) a TRIO/Čombeband, na který vás nyní zveme. Souběžně s účinkováním ve svých kapelách či projektech Michal aktivně spolupracoval i se svými dalšími kolegy z branže.

Připomenout můžeme trio Horký dech Jany Koubkové, autorský podíl na vynikajícím albu Zuzany Michnové (Rány) a Moniky Načevy (Možnosti tu sou, Mami). Ani zde však výčet Michalových hudebních aktivit nekončí. Složil hudbu k mnoha divadelním představením, několika baletům, seriálům či celovečerním filmům a uplatnil se skvěle i na muzikálovém poli s úspěšným Excaliburem. A to už ani nemusíme vypočítávat, na kolika hudebních nosičích najdeme jeho jméno, kolik získal hudebních ocenění či platinových desek.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Nyní však dochází k nečekané spolupráci, protože v rámci koncertu Druhé trávy se představí právě i kytarista Michal Pavlíček. "Nápad na netradiční spojení vzešel od promotéra festivalu JamRock Libora Pavlaty. Právě tam proběhlo první společné vystoupení a setkalo se s obrovským úspěchem jak u lidí, tak i u samotných muzikantů," popisuje manažer Druhé trávy David Němeček. Přijďte si poslechnout tento ojedinělý koncert v pátek 17. ledna 2020 do strašnického Kulturního domu Barikádníků.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář