Gregory Porter přijede na Jarní GALA pro Struny podzimu

Neuplyne ani půl roku a do Prahy se znovu vrátí americký jazzový zpěvák Gregory Porter. Na jaře vystoupí na festivalu Struny podzimu, tentokrát na Jarním GALA každoročně pořádaném pro zmíněný festival.

Gregory Porter Gregory Porter Zdroj: pořadatel koncertu

Gregory Porter se letos na podzim představil českému publiku hned dvakrát v prostorách pražského Lucerna Music Baru. Pro další vystoupení v České republice s sebou přiveze rozšířenou doprovodnou kapelu. Dalším bonusem pro české posluchače bude samotný program, který Porter přichystá pouze pro tento večer.

V mládí Gregory Porter vyrůstal bez otce a musel přerušit sportovní kariéru kvůli vážnému úrazu. Již jako dítě poslouchal Nata Kinga Colea, který je dodnes jeho velkým hudebním vzorem. Brzy na to začal vystupovat v jazzových klubech. Zde potkal skladatele, klavíristu a saxofonistu Kamau Kenayatta, který Gregorymu pomohl k profesionální hudební kariéře. Díky jeho podpoře se Porter dostal do muzikálu It Ain´t Nothin´ But the Blues. Zpěvák potom napsal svůj muzikál Nat King Cole and Me, ve kterém částečně čerpá zážitky ze svého dětství.

Hudební kritici nyní na muzikanta nešetří chválou a poslední měsíce opěvují jeho nejnovější album Be Good. Gregory sice zpívá s velkou dávkou emocí a propojuje ve svých písních mnoho žánrů včetně soulu a gospelu, kapela za zády mu ale dotváří potřebných padesát procent k úspěšnému celku. „Gregory Porter oplývá výjimečným talentem, nesmírně citlivým přístupem k jazzu i práci s hlasem a jeho zářná kariéra den ze dne strmě stoupá vzhůru,“ řekl na adresu zpěváka umělecký ředitel festivalu Struny podzimu.

 

 

Zatím americký zpěvák natočil pouze dvě alba – Water a zmíněné Be Good. V současné době se více věnuje koncertování a již nyní vystoupil na mnoha uznávaných festivalech. Gregory si také vysloužil mnoho cen včetně nominace na cenu Grammy a po pouhých dvou letech působení na jazzové scéně patří mezi její špičky. Spolupracuje a vystupuje s muzikanty Wyntonem Marsalisem a Jammiem Cullumem. Samotné jazzové zpěvačky Dianne Reeves či Dee Dee Bridgewater k Porterovi vzhlíží s obdivem.

A to už se dostáváme k Jarnímu GALA pro Struny podzimu, na němž obě zmíněné dámy v minulých ročnících vystoupily. Tato akce se koná čtvrtým rokem a pokaždé byla pořádána v prostorách Obecního domu. Pozvání v minulých letech přijal i Bobby McFerrin.

Zpěvák Gregory Porter vystoupí na Jarním GALA pro Struny podzimu ve čtvrtek 14. března 2013 od půl osmé večer ve Velkém sálu v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. První kategorie vstupenek je již teď vyprodaná, takže se lístky pohybují v rozmezí 990 až 1 540 korun.

Další informace

  • Název akce: Gregory Porter
  • Datum: čtvrtek, 14 březen 2013
  • Místo: ŽofínPraha
  • Cena: 990 - 1 540 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář