Industrialisté Fear Factory přidali do hledáčku i Ostravu

V sobotu 16. června  vystoupí v píseckém klubu Pod čarou americká cyber-metalová legenda Fear Factory. Aby toho nebylo málo, management kapely přidal další koncert na 17. června, tentokráte v Ostravě. Co je v táboře těchto industrialistů nového?

Fear Factory Fear Factory Zdroj: myspace.com

Roznětkou rozsáhlého turné Fear Factory je vydání zbrusu nového alba The Industrialist plánované na letošní červen. Zpěvák Burton C. Bell o novém albu prohlásil, že půjde o konceptuální album, které svou kvalitou dokonce předčí předchozí počin Mechanize. V diskografii se nová deska bude řadit prakticky na osmou pozici (nebo na devátou počítáme-li Concrete za plnohohodnotné album) a je nahráváno opět v obměněné sestavě.

Jedinými původními členy kapely jsou zpěvák Burton a těžkotonážní kytarista Dino Cazares, kteří působí ve skupině už od prvního alba Soul of a New Machine, které ještě stavělo na hrubě death metalových základech. Už na této desce se však objevovaly industriální samply, které se později pro tvorbu Fear Factory staly charakteristickými.

Přesná hra na bicí, která kapelu tolik proslavila, byla po téměř dvacet let představována bicmanem Raymondem Herrerou, kterého v letošní sestavě vystřídal Mike Heller. Baskytaru třímá Matt DeVries, známý působením v kapelách Six Feet Under a Chimaira.

V průběhu prozatím třiadvacetileté existence kapely definovali Fear Factory svůj vlastní styl, který měl a má vliv na nespočet dalších kapel. Na přelomových albech Demanufacture, Obsolete a Archetype se objevily takové skladby, které je prostě nutnost zhlédnout naživo, a proto bude 17. června v ostravském klubu Barrák zajisté co vidět.

Další informace

  • Název akce: Fear Factory
  • Datum: neděle, 17 červen 2012
  • Místo: BarrákOstrava
  • Cena: od 500 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář