pondělí, 07 květen 2012 09:10

Industrialisté Fear Factory přidali do hledáčku i Ostravu

Napsal(a)
Fear Factory Fear Factory Zdroj: myspace.com

V sobotu 16. června  vystoupí v píseckém klubu Pod čarou americká cyber-metalová legenda Fear Factory. Aby toho nebylo málo, management kapely přidal další koncert na 17. června, tentokráte v Ostravě. Co je v táboře těchto industrialistů nového?

Roznětkou rozsáhlého turné Fear Factory je vydání zbrusu nového alba The Industrialist plánované na letošní červen. Zpěvák Burton C. Bell o novém albu prohlásil, že půjde o konceptuální album, které svou kvalitou dokonce předčí předchozí počin Mechanize. V diskografii se nová deska bude řadit prakticky na osmou pozici (nebo na devátou počítáme-li Concrete za plnohohodnotné album) a je nahráváno opět v obměněné sestavě.

Jedinými původními členy kapely jsou zpěvák Burton a těžkotonážní kytarista Dino Cazares, kteří působí ve skupině už od prvního alba Soul of a New Machine, které ještě stavělo na hrubě death metalových základech. Už na této desce se však objevovaly industriální samply, které se později pro tvorbu Fear Factory staly charakteristickými.

Přesná hra na bicí, která kapelu tolik proslavila, byla po téměř dvacet let představována bicmanem Raymondem Herrerou, kterého v letošní sestavě vystřídal Mike Heller. Baskytaru třímá Matt DeVries, známý působením v kapelách Six Feet Under a Chimaira.

V průběhu prozatím třiadvacetileté existence kapely definovali Fear Factory svůj vlastní styl, který měl a má vliv na nespočet dalších kapel. Na přelomových albech Demanufacture, Obsolete a Archetype se objevily takové skladby, které je prostě nutnost zhlédnout naživo, a proto bude 17. června v ostravském klubu Barrák zajisté co vidět.

Přehled

 • Název akce: Fear Factory
 • Datum: neděle, 17 červen 2012
 • Místo: Barrák Ostrava
 • Cena: od 500 Kč

Další články

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem

  Rázovitý Moravskoslezský kraj vyprodukoval v minulosti kupu svébytných umělců všemožných směrů i stylů a hudba není výjimkou. Kapela Erar Ešus svůj ostravský původ nezapře, ani kdyby chtěla. Hudební scénou v naší zemi asi nezatřese, přesto by byla chyba nedat jejímu novému albu šanci.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };