Irská zpěvačka Sinéad O'Connorová se chystá do Prahy

Irská zpěvačka Sinéad O'Connorová se rozhodla, že navštíví Prahu, aby českému publiku představila svou dosavadní tvorbu i nové písně. Zpěvačka vystoupí 20. června v pražské Lucerně v rámci turné k desce How About I Be Me (And You Be You)? vydané v únoru letošního roku.

Sinéad O'Connorová Sinéad O'Connorová Zdroj: pořadatel koncertu

V Lucerně chce O'Connorová představit nejen své nové album, ale i zásadní hity ze své pětadvacetileté kariéry. Zpěvačka, kterou svět miluje především kvůli písni Nothing Compares 2 U, nevystoupí v Praze poprvé, naposledy stanula před českými fanoušky v zámeckém parku v Sychrově na Liberecku před dvěma lety. Do Prahy se vrací po patnácti letech.

Sinéad O'Connorová vyrostla v Dublinu, kde v roce 1985 začala vystupovat v tamějších klubech (ovlivněna Bobem Dylanem). Brzy se přidala k místní skupině Ton Ton Mancoute. V roce 1986 jí vychází singl Heroine (ze soundtracku Captive). Zásadně na sebe upozorňuje v roce 1988, a to nejen holohlavou image, ale především hitem Mandinka a albem The Lion And The Cobra (1987). V roce 1990 vydává hit Nothing Compares 2 U, který dodnes zůstává siglem číslo jedna její kariéry.

Spolupracovala ale také s jinými hudebníky, například se skupinou Massive Attack, U2 či Peterem Gabrielem. Tyto nahrávky vyšly na desce z roku 2005 s názvem Collaborations.

Užijte si také melodie slavné irské zpěvačky. Sinéad O'Connorová bude české posluchače napjatě vyhlížet 20. června z pódia Velkého sálu pražské Lucerny. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketpro v rozmezí od 790 do 1290 korun.

Další informace

  • Název akce: Sinéad O´Connorová
  • Datum: středa, 20 červen 2012
  • Místo: LucernaPraha
  • Cena: 790 - 1290 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>