Jamajka ožije v ústech Ky-Mani Marleyho v Lucerna Music Baru Doporučený

Chladné zimní večery prosluní a obarví jasnými barvami snad jedině reggae. Lucerna Music Bar nedávno ohlásil koncert Anthonyho B a nyní ještě přidává. Na prknech pražského klubu se v únoru objeví i Ky-Mani Marley.

Ky-Mani Marley vystoupí v ČR vůbec poprvé Ky-Mani Marley vystoupí v ČR vůbec poprvé Zdroj: facebook.com

Karibský životní styl a temperament, jak ho my Evropané již řadu let obdivujeme, ve spojení s pohodovou hudbou. To je Ky-Mani Marley, syn reggae legendy Boba Marleyho. Tento jamajský zpěvák, muzikant a producent se do České republiky podívá poprvé ve svém životě. 13. února ukáže své nadání v prostorách pražského Lucerna Music Baru.

Ačkoli se Ky-Mani narodil na Jamajce, v devíti letech se se svou matkou, tenistkou Anitou Belnavis, přestěhoval do Miami. Od každého rodiče zdědil část talentu. Věnoval se fotbalu i hře na klavír, kytaru a trumpetu. Ke vzniku prvního alba ho inspiroval sám otec. Ky-Mani desku totiž sestavil z Bobových hitů, kterým vtiskl nové aranže.

Skvělý sólový počin vyšel Ky-Manimu v roce 2000 s názvem The Journey. Kromě reggae je na něm možné slyšet i prvky folku či soulu. Právě tato deska je matkou hitů Fell in Love with Rastaman, RudeBoy či Dear Dad, který vznikl jako zhudebněný dopis pro otce. Poslední jmenovaná, velice osobní skladba udělala z Ky-Maniho celosvětově známého umělce.

 

 

Následovaly ještě počiny Many More Roads, Milestone či eklektické Radio, filmové role ve snímcích Shottas a One Love. Poslední studiové album New Heights vydal Ky-Mani v letošním roce a jeho stejnojmenný singl se stal poslouchaným kouskem i u nás.

Naživo své hity Ky-Mani Marley představí poprvé v České republice 13. únoraLucerna Music Baru. Jeho show začne ve 21 hodin. Vstupenky jsou již v předprodeji za 500 korun. Na místě budou k dostání za 600 korun. Pokud by některý fanoušek zatoužil poslechnout si Ky-Maniho i Anthonyho B, je možné zakoupit na pokladně LMB nebo na www.musicbar.cz zvýhodněný combo-ticket. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>