Klavíristé Nils Frahm a Hauschka zakončí festival Spectaculare

První ročník festivalu Spectaculare zakončí 31. ledna dvojkoncert německých klavíristů Nilse Frahma a Hauschky v Paláci Akropolis. Hauschku doprovodí finský perkusista Samuli Kosminen.

Nils Frahm Nils Frahm Zdroj: palacakropolis.cz

Festival Spectaculare, který probíhá ve dnech od 20. do 31. ledna, je alternativní promenádou novodobého umění. Zaměřuje se na současnou elektronickou hudbu a její originální a neobvyklé propojení s obrazem, tancem i divadlem a na umění tzv. nových médií. Nils Frahm a Volker Bertelmann, který vystupuje pod uměleckým pseudonymem Hauschka, fúzují vážnou, intimní hudbu s elektronikou a ambientem.

 

 

 

Nils Frahm sdílí podobnou vášeň pro (neo)klasickou i experimentální elektronickou hudbu. Velkého úspěchu dosáhl s jeho albem Felt, které natočil v roce 2011. Jde o experiment s klavírem, kdy jeho zvuk tlumí Nils přes plsť. Díky tomu vynikají tóny, které vycházejí z vnitřku klavírní konstrukce. Spolupracoval na něm s významnými osobnostmi jako například s Peterem Broderickem nebo Ólafur Arnaldsem. Pro jeho nejnovější desku použil dokonce nahrávku vyzvánějících mobilů a kašlání diváků z hlediště.

Čtěte také: Ethno flamenco rozezní klub Jazz Dock

Klavírista a skladatel Hauschka prostupuje různými žánry. Má za sebou rockové i hiphopové projekty, věnoval se elektronice, až přešel k ambientu a vážné hudbě. Má k ní ovšem netradiční vztah. Hudbu rozkládá na jednotlivé prvky, klavír rozebírá a hraje na něj opravdu nevšedním způsobem. Ke hře využívá jeho nejrůznějších částí i jiných předmětů, jako jsou plastové lahve nebo pingpongové pálky.

Lístky na koncert stojí od 350 do 450 korun a lze je zakoupit na pokladně Paláce Akropolis nebo v prodejní síti Ticketpro. Koncert začíná v půl osmé večer.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář