Klub Exitus zažije invazi italského thrash deathu

Máte rádi syrový thrash a death metal bez příkras? Pak vězte, že 9. listopadu si ho v pražském Exit-u užijete dosytosti. Vystoupí zde formace Subhuman a Sinphobia podpořené navíc domácími smečkami Thrashing Machine a Diligence.
Subhuman na snímku z roku 2006 Subhuman na snímku z roku 2006 Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Subhuman
 
Subhuman pocházejí z Pisy, města proslulé šikmé věže. Banda, která brázdí pódia od roku 2001, patří ve svém žánru k italské špičce. Jejich muzika čerpá převážně za staré americké thrashové školy, Subhuman však přidávají i další prvky, hodně znatelné jsou vlivy evropského death metalu i moderní vlny technického metalu. 
 
Už jejich první demo sklidilo kladné ohlasy a kapele byla prorokována skvělá budoucnost. První dlouho hrající deska Profondo Rozzo z roku 2009 předpoklady jen potvrdila a otevřela kapele dveře na velká pódia. Subhuman si zahráli po boku například In Flames, Deicide, Amon Amarth, Exodus, Behemoth a dalších hvězdných jmen. Zúčastnili se i několika mezinárodních festivalů, mj. Evolution Festival 2008 nebo Gods of Metal 2010. Zatím poslední deska z roku 2012 nese název Tributo di sangue.
 
 
Známějším kolegům na turné sekunduje další italská banda, Sinphobia z Verony. Na rozdíl od svých souputníků je tahle banda trošku víc do deathu a klade větší důraz na groove. Kapela funguje od roku 2009. Vloni vydala svoji první dlouhohrající fošnu, s jejímž názvem si příliš hlavu nelámala a nazvala ji prostě Sinphobia. 
 
 
Female fronted death metalových kapel v poslední době přibývá, což vůbec není na škodu. Jednou z těch, které stojí za zmínku, jsou pražští Diligence. Rozhodně nehrají na líbivou notu, jejich muzika je promyšlená a pekelně složitá, orgasmus pro uši náročného posluchače. To vše podtrhuje mocný vokál drobné Dahlien, která řve také v litoměřických Keep on Rotting.
 
Teprve na počátku cesty stojí progressive thrashová smečka ze Šestajovic jménem Thrashing Machine. Jak už to tak u mladých kapel bývá, chvíli klukům trvalo, než se usadili v žánru a sestavě, nyní už však mají jasný směr a také první EP jménem Insight, které, byť má nějaké mouchy, zní překvapivě vyzrále a sálá z něj energie a pohoda, kapele tak vlastní při pódiových vystoupeních. Thrashing Machine v současnosti nahrávají své první dlouhohrající album.
 
Pokud se rozhodnete na akci vyrazit, pořadatel doporučuje přijít včas. Vlezné je totiž 80 Kč před startem první kapely, poté 100 Kč. To abyste dorazili podpořit i supporty, nepochybně si to zaslouží.
 
 

Další informace

  • Název akce: SUBHUMAN (ITA) + Sinphobia (ITA) + Diligence (CZ) + Thrashing Machine (CZ)
  • Datum: pondělí, 09 listopad 2015
  • Místo: Hudební klub EXIT USPraha
  • Cena: 80 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář