29.10.2013 7:00

Legendární kapela The Pyramids vystoupí v Paláci Akropolis

The Pyramids se po čtyřiceti letech opět vrátili na scénu world music. V listopadu zavítají také do Česka a zahrají v pražském Paláci Akropolis.

Kapela, která vznikla jako trio v roce 1972, spojuje africkou hudbu s americkým free jazzem, založeném především na improvizaci. Trojice muzikantů, Idris Ackamoor, Margo Simmondsová a Kimathi Asante, byla silně ovlivněna jedněmi z nejlepších amerických free jazzových hudebníků Albertem Aylerem a Cecilem Taylorem. Po čase se ale rozhodli studovat také tradiční africkou hudbu, její rytmy a jít při tom opravdu do hloubky.

 

 

Nejprve hráli v amsterodamských a pařížských klubech, nakonec však jejich cesta skončila přímo v Africe. V Ghaně, Nairobi i v Keni, odkud se vydávali za hudbou masaiských a kikuyských kmenů. Za dobu svého působení natočili The Pyramids tři alba (Lalibela, King of Kings a Birth/Speed/Merging).

Přečtěte si také: Albánský iso-polyfonický sbor uhranul netradičními melodiemi

Obnovení kapely v roce 2007 započali velkolepým koncertem v San Franciscu. V letech 2010 a 2011 pak následovala úspěšná evropská turné s novou hudbou a v novém složení kapely.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Propojením duchovní psychedelické hudby a živého free jazzu vzniká zcela originální a netradiční hudební zážitek, jaký může kapela českému publiku nabídnout už v pátek 29. listopadu od půl osmé večer v pražském Paláci Akropolis. Do 28. listopadu lze zakoupit vstupenky v rozmezí od 330 do 350 korun. Na místě pak budou stát od 350 do 400 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.