Návrat Iron Maiden do Prahy se blíží

Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červnu vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

Iron Maiden zvládli během pandemie nahrát a vydat nové album Senjutsu, tomu se ale v rámci tohoto turné věnovat nebudou. Iron Maiden zvládli během pandemie nahrát a vydat nové album Senjutsu, tomu se ale v rámci tohoto turné věnovat nebudou. Zdroj: Live Nation

 

Iron Maiden, britští tahouni celé metalové scény, se v létě opět chystají navštívit Prahu. Do té se vrátí po čtyřech letech. A zatímco při své poslední návštěvě hráli na letišti v Letňaněch, tentokrát zahrají na Sinobo Stadiu ve Vršovicích. Koncert se uskuteční v pondělí 20. června 2022. V rámci turné Legacy of the Beast zazní průřez největšími hity jejich bohatého katalogu.

Skupina vznikla v roce 1975. Za více než čtyřicet let existence nahrála sedmnáct studiových alb a vystřídala tři zpěváky. Prvním byl Paul Di'Anno, po dvou albech ho ale vystřídal Bruce Dickinson, který s kapelou nazpíval její nejslavnější písně. Dickinson ale v roce 1993 odešel na sólovou dráhu, a tak místo něj začal zpívat Blaze Bayley. Dickinson se ale v roce 1999 do Iron Maiden vrátil a působí v nich dodnes.

S Iron Maiden přijedou do Prahy i dvě předkapely. První z nich, australští divočáci Airbourne, hrají hudbu podobnou AC/DC. Na českých festivalech patří pravidelně k nejlepším a nejočekávanějším hudebníkům. Druhým předskokanem Iron Maiden budou Lord of the Lost, gothicrocková skupina z Německa.

Další informace

  • Název akce: Iron Maiden: Legacy of the Beast Tour 2022
  • Datum: pondělí, 20 červen 2022
  • Místo: Sinobo StadiumPraha
  • Cena: 1490-2190 Kč
Napsal(a):

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře Vosqwr pondělí, 27 červen 2022 22:18 napsal(a) Vosqwr

    buy sumatriptan pill - sumatriptan online buy buy sumatriptan 25mg without prescription

  • Odkaz Komentáře Ivan Mikan úterý, 21 červen 2022 09:05 napsal(a) Ivan Mikan

    Vynikající koncert

Zanechat komentář