Neil Zaza představí v Praze kytarovou virtuozitu s nádechem klasiky

Na návštěvu české metropole se chystá uznávaný americký kytarista Neil Zaza. Je pověstný precizní hrou a unikátní technikou. Ve svých skladbách rád kombinuje moderní kytarové postupy s klasickou hudbou.
Poslední deska Neila Zazy Peach vyšla v roce 2015 Poslední deska Neila Zazy Peach vyšla v roce 2015 Zdroj: Archiv Neila Zazy
Kouzlu šesti strun podlehl Neil Zaza už v dětství ve věku deseti let. Hru na kytaru vystudoval na University of Akron. Prvních výraznějších úspěchů se dočkal s kapelou Zaza založenou v roce 1987.
 
S tou vydal dvě alba a po jejím rozpadu se vydal na sólovou dráhu. Rychle si našel svůj neopakovatelný styl a začal ho rozvíjet. Kromě vydávání vlastních počinů spolupracoval také se spoustou významných muzikantů, mezi nimiž nechyběli Steve Vai , Dweezil Zappa či Joe Satriani.
 
A stejně tak na jeho vlastních albech zanechali svůj otisk takoví velikáni jako Michael Anthony (Van Halen) nebo Jordan Rudess (Dream Theater). Při vystoupení v pražském klubu Exit-US jej budou provázet na basu Walter Cerasani a na bicí Joe Czekaj.
 
 
Jako speciální host večera vystoupí česká kytarová ikona Miloš "Mimi" Knopp. Ten kromě sólové dráhy zvládá hrát i s Petrem Kolářem, Olgou Lounovou nebo kapelou Soustrast. V minulosti se také objevil v sestavě AB Bandu nebo v Merlinu a kromě toho stíhá také učit na pražské konzervatoři. Kombinace dvou kytarových mágů slibuje vskutku nevšední zážitek.

Další informace

  • Název akce: Neil Zaza (USA) The Melodic Rock Guitar Master
  • Datum: pátek, 24 únor 2017
  • Místo: Exit USPraha 9
  • Cena: 350 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář