Nevšední koncert senegalského dua Malick Pathé Sow a Bao Sissoko

V rámci koncertního cyklu Jazz Meets World pro rok 2013, který úspěšně propojuje představitele jazzu a world music, vystoupí 24. června duo Malick Pathé Sow a Bao Sissoko v největším pražském jazzovém klubu Jazz Time. Představí to nejlepší ze senegalské hudby a skladby z jejich posledního CD Aduna.

Malick Pathé Sow a Bao Sissoko Malick Pathé Sow a Bao Sissoko Zdroj: wdr3.de

Slovo Aduna znamená svět a my jsme skutečně zaváděni do světa jemných poetických zvuků africké harfy, loutny i moderní senegalské hudby, nenásilně propojené s popem, latinou, a přesto věrné tradicím Sowova národa. Deska Aduna se stala jednou z nejlepších afrických projektů roku 2012.

 

 

Ačkoli oba muzikanti pocházejí ze Senegalu, dnes žijí v Belgii. Velmi nadaný hudebník s úžasným hlasem, Malick Pathé Sow se do Belgie přestěhoval poté, co přestal zpívat s kapelou Baaby Maala, ve které získal spoustu zkušeností s hrou na loutnu hodda, a rozhodl se osamostatnit. Založil vlastní kapelu, vydal několik CD a dnes je jedním z nejvýznamnějších představitelů africké hudby.

Spojit se s Bao Sissokem, vynikajícím hráčem na africkou koru, bylo skvělou volbou. Koncertováním po Evropě společně šíří to nejlepší a nejautentičtější ze senegalské hudby neafrickému publiku. Ve svých skladbách se snaží zachytit orálně předávané vědění, příběhy, bohatou ústní tradici i obraz každodenního života a kultury jejich etnika.

Čtěte také: Blindnote zahalí Prahu do tmy

V klubu Jazz Time vystoupí Malick Pathé Sow a Bao Sissoko v pondělí 24. června od 21 hodin. Vstupenky na koncert stojí 300 korun a lze je zakoupit na stránkách Jazz Meets World.

Další informace

  • Název akce: Malick Pathé Sow a Bao Sissoko
  • Datum: pondělí, 24 červen 2013
  • Místo: Jazz TimePraha
  • Cena: 250-300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>