NEXT Fest 2012: Unikátní projekt festivalu startuje v Kralupech

Festival NEXT Fest mění svou tvář. S podtitulem On The Road vyráží mimo svou domovskou Prahu, kdy zakotví ve třech středočeských městech, aby představil nový typ festivalu tak, jak ho naše republika nezná.

Eddie Stoilow znovu podpoří NEXT Fest Eddie Stoilow znovu podpoří NEXT Fest Zdroj: archiv kapely

Pořadatelé se rozhodli pro radikální krok kvůli tomu, že ostatní festivaly jsou téměř jako přes kopírák: hudba, lidi, alkohol a prakticky pořád stejné místo. NEXT Fest je od letošního roku jiný a všichni věří, že tento způsob festivalování si najde své příznivce.

„Jde o to, že návštěvníci festivalu se můžou aktivně zapojit na složení line-upu hlavního festivalu NEXT Fest tím, že po každém On The Road mohou hlasovat pro lepší z kapel, které měli možnost vidět a slyšet.

"Ta, která vyhraje hlasování na Facebook stránce NEXT Festu, získá možnost vystoupit v létě na hlavním festivalu s dalšími vítěznými skupinami a jednou velkou hvězdou, kterou si ovšem necháváme zatím pro sebe. Navíc na FB stránkách proběhne hlasování i o datech dalších On The Road. NEXT Fest je pro lidi, tak proč by ho neměli lidi ovládat?“ řekl Vlastimil Blažek, hlavní organizátor festivalu. 

On The Road part I. se představí v Kralupech nad Vltavou 21. září 2012 a přiveze kapely Kofe-In a reprezentanta NEXT Festu, headlinera loňského ročníku, Eddie Stoilow. Každá část festivalu slibuje nejen kvalitní muziku, ale také spoustu soutěží o ceny od partnerů NEXT Festu.Kofe-In

„Pojedeme tři větší středočeská města, díky čemuž obsáhneme širší oblast, než je obvyklé. Chceme přinést svěží vítr do festivalové atmosféry a plánujeme pole působnosti nadále rozšiřovat. Další potvrzená města a kapely budeme postupně prozrazovat,“ doplnil spoluorganizátor Tomáš Pekárek.

Jediné, co NEXT Fest prozradil, je, že On The Road bude tento ročník středočeský. 

NEXT Fest On The Road slibuje skvělou muziku za dostupný peníz. Ceny by se, podle vyjádření organizátorů, měly pohybovat do 200 Kč a vstupenky budou k dostání v předprodejních místech městských kulturních domů a v internetových předprodejích, stejně jako na stránkách festivalu.

Další informace

Napsal(a):

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Barbora Šlámová neděle, 15 duben 2012 15:24 napsal(a) Barbora Šlámová

    Tak to je hustý, tohle tady fakt ještě nebylo a doufám, že střední Čechy obsáhnou i naše Kladno. Už teď se těším jaké kapely budou v dalších městech. Super nápad a super, že se o tom na Musicwebu píše ;). Bára

Zanechat komentář