Project Idana Raichela se představí v únoru v Praze

Izraelský klávesista, producent a skladatel Idan Raichel zahraje 25. února v Lucerna Music Baru. Muzikant, který propojil hudebníky naprosto rozličných kultur, a vytvořil tak celosvětově známý Project, přijede spolu se zpěvačkou Cabrou Casay.

Idan Raichel Idan Raichel Zdroj: lucerna.musicbar.cz

Vydáním prvního mezinárodního alba Cumbancha roku 2006, se Project Idana Raichela, který propojuje desítky muzikantů, stává velmi uznávaným pro ojedinělé spojení rozličných kultur a hudebních stylů. Idan jím chce mimo jiné vyjádřit respekt všem kulturám a popřít hranice mezi nimi.

Hudbě se Idan věnuje od dětství. Od devíti let hrál na tahací harmoniku a o pár let později začal hrát na klávesy. Později studoval na gymnáziu jazz. V osmnácti letech musel jít, jako dodnes každý v Izraeli, na vojnu. Tam měl ale to štěstí, že místo služby v přední linii vystupoval s vojenskou rockovou kapelou. Sám skupině organizoval koncerty, a tak během těchto let získal důležité zkušenosti jak hudební, tak producentské, které později mohl úspěšně uplatnit. Po vojně hrál s izraelskými populárními zpěváky a věnoval se produkci, než přišel čas, kdy se rozhodl pracovat na vlastním projektu.

 

 

Natáčel v malém studiu ve městě Kfar Saba, kde se narodil. Pozval si několik zpěváků a muzikantů, aby mohl propojit různé styly, jaké ho přitahovaly, a ukázat tak také svou schopnost pracovat s různorodými umělci. Sám však nečekal, že by jeho práce mohla mít takový ohlas. Spolupracoval s desítkami umělců a nemohl koncertovat se všemi. Vybral z nich proto ty nejindividualističtější. Vystupovali na mnohých významných místech, například v Central Park Summer Stage, Town Hall a Radio City Music Hall v New Yorku, Kodak Theater v Los Angeles, Opera House v Sydney a mnohých dalších po celém světě. Uskupení Project proslavilo také zpěvačku Cabru Casay.

Čtěte také: Ablaye Cissoko a Volker Goetze zahrají v lednu v Praze

Poject vydal už čtyři desky. Poslední album Quarter to six vyšlo loni, během velmi vydařeného roku pro Idana Raichela a jeho Project. Získali mnohé ceny i uznání, absolvovali úspěšné koncerty. Idan si na Nokia Stadiu v Tel Avivu zazpíval se zpěvačkou Aliciou Keys, hráli pro prezidenta Baraca Obamu, když navštívil Izrael a píseň Ba´Layla (V noci) z jejich posledního alba jmenoval izraelský časopis Pnai Plus písní roku. Vstupenky na koncert, který začne v osm hodin, lze zakoupit v předprodeji na jmw.cz za 350 korun nebo v sítích Ticketpro. Na místě pak budou lístky stát 400 korun.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Další informace

  • Název akce: Idan Raichel - Piano concert & guests
  • Datum: úterý, 25 únor 2014
  • Místo: Lucerna Music BarPraha
  • Cena: 350-400 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>