Roberto Fonseca vystoupí v divadle Hybernia

Velmi talentovaný jazzový hudebník Roberto Fonseca zahraje ve čtvrtek 27. března v pražském divadle Hybernia, kde předvede nejen svou neskutečnou temperamentní hru na klavír.

Roberto Fonseca Roberto Fonseca Zdroj: robertofonseca.com

Jazzový pianista a skladatel Roberto Fonseca se narodil v Havaně v roce 1975 do muzikantské rodiny. Jeho matka Mercedes Cortes Alfaro je zpěvačkou, otec bubeníkem a jeho nevlastní bratři hrají také na bicí a piano. Není tedy divu, že se Roberto věnuje hudbě od malička. Na piano hraje od svých osmi let a od patnácti let koncertuje. Fonseca mísí tradiční afrokubánské rytmy s americkou jazzovou hudbou a zapojuje i prvky drum and bass a hip hopu. Hned jeho první deska En El Comienzo (Na začátku) získala cenu za nejlepší jazzové kubánské album. Desku nahrál s kapelou Temperamento s muzikantem Javierem Zalbou. Záhy na to následovala dvě sólová alba Tiene Que Ver a Elengo.

Podívejte se také: Soutěže o 2X2 lístky na koncert klavíristky Hiromi Uehara

Roberto Fonseca pracoval nejen jako skladatel, ale živil se také jako producent a příležitostně i jako model. Jako hudebník je velmi uznávaný a považovaný za jednoho z nejlepších kubánských muzikantů a pianistů. V Japonsku nahrál desku No Limit: Afro Cuban Jazz a v ten samý rok začal spolupracovat s kapelou Buena Vista Social Club. Společně je mohli čeští diváci vidět v roce 2004 v T-Mobile Aréně v Praze. Roku 2012 vydal Fonseca svou prozatím poslední desku Yo.

 

 

Ve čtvrtek 27. března spolu s Robertem Fonsecou vystoupí Joel Hierrezuelo, Ramsés Rodríguez, Yandy Martínez a Cherif Soumano. Koncert v divadle Hybernia začne ve 20 hodin a těšit se můžete na opravdu mimořádné a energické představení nadaného umělce. Cena lístků se pohybuje od 700 do 1350 korun.

Další informace

  • Název akce: Roberto Fonseca
  • Datum: čtvrtek, 27 březen 2014
  • Místo: divadlo Hybernia
  • Cena: 700-1350 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář