Springfest 2012: Kralupy zavalí česká hudební lavina Doporučený

Menší několikatisícová města mívají také své hudební svátky. Kralupy nad Vltavou jeden takový čeká poslední březnový den.

Eddie Stoilow potěší fanoušky i v Kralupech Eddie Stoilow potěší fanoušky i v Kralupech Zdroj: oficiální stránky Eddie Stoilow

Jarní kralupský Springfest přivítá v KASS Kralupy opravdové tuzemské lahůdky v podobě kapel Tata Bojs, Jaksi Taksi, Toxique, Good Fellas a také Eddie Stoilow. Zajímavý mix hudebně podobných skupin láká fanoušky ze širokého okolí.

Parta kolem Kláry Vytiskové slibuje jedinečný hudební zážitek od retro-popu až po souljazz. Toxici jistě nechají návštěvníky ochutnat mnoho svých lahůdek, především poté z aktuální desky Outlet People.

Čtěte také: Jaksi Taksi vydávají Signál

Jaksi Taksi si přivezou o něco novější placku, která nese název Signál. Pražská skupina, kterou založili roku 1992 dva studenti tamního gymnázia, umí své signály rozhazovat pod pódium tak vehementně, že nenechá davy lidí klidné. Co teprve když se s nimi na jednom pódiu vystřídají kluci z Eddie Stoilow?

Pop-rocková parta v čele s Honzou Žampou udělala za poslední rok mnoho práce a zažila nejeden úspěch. V dubnu 2011 vydali aktuální desku Oh My God!, hráli na nespočtu festivalů, od větších jako jsou Benátská noc či Vysmáté léto v Kadani, až po ty menší, kupříkladu loni začínající Next Fest. Také se rozjeli po mnoha českých i moravských městech.

Celkem svou muzikou potěšili dvacet měst a neskutečných patnáct festivalů. Připojíte-li také Good Fellas a headlinery festivalu - Tata Bojs - nabízí se otázka, proč nespojit příjemný výlet do Kralup a jejich okolí, který lze završit velice zajímavým hudebním zlatým hřebem v podání jedné z pěti kapel Springfestu 2012?

Festival je na pořadu 31. března v KASS Kralupy od 15,30 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji za 390 korun, ale cena se bude zvyšovat až na konečných 550 korun, které zaplatíte v den konání na místě.

Napsal(a):

Zanechat komentář