Steven Seagal zajamuje na Rock for People

Multižánrový festival Rock for People, který se bude konat tento rok od 3. do 5. července v Hradci Králové oznámil dalšího výjimečného interpreta. Po loňském hvězdném Karlu Gottovi vystoupí letos ikona akčních filmů 90. let, herec, scénarista, režisér, držitel 7. danu v aikidu a možná budoucí guvernér státu Arizona Steven Seagal.

Steven Seagal Steven Seagal Zdroj: www.stevenseagal.com

Herec se tentokrát představí v roli zpěváka a kytaristy a jako exklusivní host vystoupí se svou bluesovou kapelou, se kterou představí svou směs blues, rocku, pop a world music.

 

Pokud se řekne jméno Steven Seagal, každému se vybaví hvězda akčních snímků jako Přepadení v Pacifiku, Nico, Muž s cejchem smrti, ale málokdo už ví, že Steven je také vynikající hudebník a kytarista a to mnohem delší dobu než se věnuje filmové kariéře. Svou první kytaru dostal již ve 12 letech a od té doby hraje blues.

 

 

Steven piloval své umění v průběhu let, a za svůj vzor má největší bluesové legendy v průmyslu jako B. B. Kinga, Bo Diddley, John Lee Hooker a jeho největší vzor, Clarence „Gatemouth" Brown, který bohužel nedávno zemřel v důsledku zranění, které utrpěl při hurikánu Katrina. Své debutové album Songs from Crystal Cave vydal v roce 2005 a svou hudební výjimečnost a cit Steven potvrdil v roce 2006, kdy vychází album Mojo Priest, které bylo oceněno jako nejlepší bluesový počin roku 2006. Pokud jde o blues, zůstává věrný svým kořenům, které jsou právě patrné na tomto albu, jenž oslavuje sílu mnoha hudebních vlivů, které přiměly Stevena psát a přenést umění vyprávění do jeho písní. 

Čtěte také : Manu Chao se vrací na Rock for People

Steven je dokonalý kytarista a jeho styl klasického a moderního blues je zosobněn takovým způsobem, že jen Steven Seagal ho může dosáhnout. Za zajímavost také stojí jeho specifická technika hry na kytaru, která se vyznačuje hrou převážně palcem. Dokonce i legendární B. B. King o Stevenovi řekl: „Steven je skvělý na kytaru". Herec se tak přidává k dalším filmovým hvězdám jako Johnny Depp, Kevin Costner, Keanu Reeves a Bruce Willis, kteří se také věnují hudbě. Steven Seagal se v současné době pracuje na svém třetím studiovém albu. Vstupenky na festival lze pořídit v předprodeji v podobě jednodenní nebo celofestivalové vstupenky v hodnotách od 690 do 1790 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář