Struny podzimu pamatují na děti i letos

Prestižní festival Struny podzimu i letos myslí na dětské publikum. Na víkend od 19. do 21. října proto připravil pestrý hudební program pro zvídavé děti a jejich rodiče.

Víkend plný překvapení začíná už v pátek 19. října hororovým hudebním představením Perníkové chaloupky divadla Minor, ve kterém se kromě divadelníků představí i řada hostů (např. Načeva).

 

Sobota bude v rytmech samby. Na děti čekají taneční, pěvecké i bubenické dílny a spolu s divadlem Minor si můžou vyrobit čelenku z obřích per. Tu pak jistě využijí v karnevalovém reji za hudebního doprovodu Tam-Tam Batacudy a taneční skupiny Tradición.

V sobotu také budou Laura a její tygři ve společném projektu Džungle nebo město krotit dětský sbor Koťata a také Petr Skoumal, Olin Nejezchleba a Norbi Kovács vystoupí s dětskými hosty.

Tam-Tam Batucada


Nejen nejmladší generace se v neděli může těšit na kapelu Tata Bojs, která vystoupí vsedě a potichu, beatboxer En.dru vystoupí s Danem Bártou a nabídne kromě koncertu i beatboxovou dílnu. Stále úspěšnější Clarinet factory spolu s Alanem Vitoušem zvou na cestu kolem světa a Pražská komorní filharmonie hravou formou přiblíží Mozarta a další hudební skladatele. Nebude chybět ani Jiří Stivín, který předvede své umění hry na všemožné flétny i neflétny. Zároveň v neděli proběhnou i taneční dílny swingu a stepu.

Programové části jsou rozděleny podle věkových kategorií - od čtyř, od sedmi a od desíti let. Během celého hravého víkendu budou probíhat i výtvarné dílny (korálkování, filmová animace), TýYó – internetové hřiště České televize, stavitelská zóna Merkur anebo bystřiště mozkových závitů s moderními společenskými hrami.
A pokud někdo zatouží po tichu, může zavítat do klidové čtecí zóny nakladatelství Albatros.

Ceny vstupenek se pohybují od 60 do 200 korun za akci, možností, jak ušetřit, je rodinná vstupenka. Předprodej začal už 20. srpna a probíhá ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném tradičně v hlavní pokladně Národního divadla (provozní budova v Ostrovní ulici). Festivalové centrum je otevřeno od pondělí do čtvrtka od 11 do 18 hodin. Na uváděné koncerty je možné zakoupit vstupenky též v síti Ticketpro a v pokladně divadla Minor. Rezervace jsou možné i po e-mailu.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář