Support Lesbiens se zjeví za oponou a oslaví 20 let

Jedna z předních českých kapel dobude divadelní prkna. Support Lesbiens za sebou mají dvacet společných let, která chtějí se svými příznivci oslavit komorní hudbou v příjemném prostředí divadel.

Support Lesbiens Support Lesbiens Foto: Petr Kurečka

Support Lesbiens vytvořili své podmanivé těleso v roce 1992 a vydali se na společný boj do soutěže Marlboro Rock-in. Pánové se dostali do semifinále a jejich snažení si všimlo vydavatelství Sony Music. Větší úspěch kapela zaznamenala ale až o devět let později, kdy vydala desku Regeneration? s hitem Bet My Soul.

Následovalo veleúspěšné album Tune da Radio, za které kluci získali dva hlavní Anděly. Skvělý úspěch zaznamenal také klip k singlu Cliché. Avšak ne v našich končinách, nýbrž především v zahraničí. Na americké MTV klip Cliché dokonce během jednoho týdne porazil i U2. Posledním článkem řetězu života Support Lesbiens se stal studiový počin s názvem Homobot, díky kterému kapela zaznamenala zvukový i stylový posun.

 

 

Po dvaceti letech mají Supporti na co vzpomínat, a tak se rozhodli uspořádat pro své fanoušky turné. Playlist bude plný známých hitů, které však budou upraveny do komorní podoby. Speciálním hostem Support Lesbiens Komorní Tour 2012 bude zpěvačka Tonya Graves.

Osobně se na toto turné moc těším, protože nic podobného jsme zatím neudělali. Poprvé budeme vystupovat před sedícím publikem, což nám umožňuje zařadit do programu i komornější věci, které standardně nehrajeme jako např. World of Prose, Telephone, Fameless nebo September Rain, skladbu, kterou jsme dokonce naživo snad nikdy nehráli. Tentokrát budeme hrát všechno živě, bez užití jakýchkoliv samplů z harddisku, jak je tomu na našich běžných koncertech. Zkrátka, chcete-li nás vidět a slyšet jinak, než jak nás znáte, přijďte se podívat.Hynek Toman, kytarista a spoluzakladatel kapely

Tonya s pány již nějakou dobu spolupracuje. Kromě jejich společného staršího hitu To Stand a Bitter Problem zazní i nový duet z alba Homobot, Keeper. Tonya zazpívá rovněž dvě sólové skladby ze svého debutu I’m the Only Me. Na klavír ji doprovodí Jan Andr, který se stal stálým hostem celého, téměř dvouhodinového programu Support Lesbiens.

Sedm exkluzivních komorních koncertů Support Lesbiens Komorní Tour 2012 zahájí Ostrava 24. října. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketart, v lokálních předprodejních místech a na pokladnách divadel.

Support Lesbiens Komorní Tour 2012:

24. 10. Ostrava – DK, divadelní sál           

8. 11. České Budějovice – DK Metropol, divadelní sál

14. 11. Praha – Divadlo Kalich

16. 11. Olomouc – Regionální centrum

20. 11. Karlovy Vary – Karlovarské městské divadlo

29. 11. Brno – Divadlo Bolka Polívky

7. 1. Plzeň – Měšťanská Beseda

Další informace

  • Název akce: Support Lesbiens Komorní Tour 2012
  • Datum: středa, 24 říjen 2012
  • Místo: Ostrava
Napsal(a):

Zanechat komentář