Švédská alternativa se valí do Česka. Mando Diao na Open Air Festivalu 2012

Přestože Open Air Festival zveřejnil svého prvního headlinera relativně brzy, s tím druhým si dal pořádně načas. Dnes je však jasné, že zaryté mlčení ze strany pořadatelů pouze předznamenávalo blížící se smršť. Oprašte spacáky, nakupte lupeny, Mando Diao se řítí do Česka!

Mando Diao Mando Diao http://odetomandodiao.blogspot.com

Ano, švédští indie-rockeři již v srpnu opustí severskou divočinu, aby okusili rajské končiny tuzemského prostředí. Stejně jako loňští tahouni kytarové festivalové scény Interpol, si i Mando Diao zahrají na OAF úplně poprvé.

Poloostrov sice sužuje syrové skandinávské klima, v žilách alternativní čtyřčlenné formace ale koluje horká krev. Vyprodané koncerty poctivě vyvažují absolutním nasazením, kdy na jevištích zanechávají duši a pod nimi pulsující masy. Ostatně od prvních, společně zahraných tónů uplynulo již třináct let, během kterých stačili svým hravým, melodickým indie uhranout hudební nadšence z celého světa, se stěžejními tábory v Německu, Japonsku a rodném Švédsku.

Dle aktuálních reakcí ohledně horké festivalové novinky se ani Česká republika v kvalitě supportu zřejmě zahanbit nehodlá. Koneckonců fanoušci se jména Mando Diao na festivalovém playlistu dožadovali už pěknou řádku let. Pokud tedy nechcete propásnout jeden z nejatraktivnějších hudebních zážitků léta, vyražte mezi 9. a 11. srpnem do Panenského Týnce.

Napsal(a):

4 komentáře

  • Odkaz Komentáře Petr pátek, 24 únor 2012 12:15 napsal(a) Petr

    Skoro cely Hurricane Bar i Ode to Ochrasy!:-)

  • Odkaz Komentáře Andrea Šafářová čtvrtek, 23 únor 2012 23:17 napsal(a) Andrea Šafářová

    Zdravím Petra a Matěje! Mando Diao tu poprvé samozřejmě nejsou, hostovali už na Colours v roce 2007. Na OAF je ale premiéra teprve čeká. Jinak co se týče singlů, souhlasím, že Dance With Somebody patří k těm nejhranějším, přestože lze v průřezu jejich dosavadní diskografie podle mě najít daleko sofistikovanější nahrávky. Jaké jsou vaše mandodiaovské srdcovky?

  • Odkaz Komentáře Matěj čtvrtek, 23 únor 2012 16:21 napsal(a) Matěj

    Naprosto souhlasím. Na Dance with somebody mám už i trochu alergii. Je to jako když většina lidí zná od Oasis jen Wonderwall. Jinak Mando diao tu poprvé rozhodně nejsou a velmi se na ně těším!!!

Zanechat komentář