Unifiction chystají prosincové vystoupení v Crossu Doporučený

Netradiční počátek prosincového měsíce mohou posluchači zažít na pražském koncertě skupiny Unifiction. Podpoří je ještě česká dvojice Mutanti hledaj východisko.

Bedřich Lévi Babinoška - Unifiction Bedřich Lévi Babinoška - Unifiction Martin Chochola, MusicWeb.cz

Během večera se představí hip-hopová složka Mutanti hledaj východisko. Duo tvoří textař a rapper Jan Vejražka a muzikant-noisebooker Jiří Konvalinka. Demo 2010 je zatím jedinou společnou nahrávkou těchto dvou umělců.

Rock, jazz, opera, pop, humor, převleky, velmi propracované texty. Nejen to, ale mnohem víc si připraví kapela Unifiction na své další koncertní představení. Je již takřka pravidlem, že během vystoupení kraluje svými vtípky, tanečními kreacemi i silným hlasem zpěvák Bedřich Lévi Babinoška. Nadále ho doprovodí klávesista Jan Faix, kytarista Filip Černý, bubeník Jan Hrdlička a jediná žena v kapele – baskytaristka Veronika Bartošová.

Skladby jako Rodinná pouta, Nekromance či Onaho Tětěla nabízejí originální pohled na mnohé věci s výrazným vtipem. Ve svých písních propojují téma urologie s kryptozoologií (jak také kapela nazvala jedno ze svých alb), připojí se nahota i velmi specifický pohled na lásku. Všechny texty pocházejí z pera zpěváka kapely.

 

 

Při posledním pražském vystoupení v Paláci Akropolis, které se konalo v dubnu, kapela ukázala také část dalšího žánru, který jsou schopni zakomponovat do už tak velmi rozsáhlého spektra hudebních stylů. Zazněly dvě nové árie z opery Dědoručka. Kapela tak na živých vystoupeních ráda propojuje různé druhy umění.

Předmikulášovskou nadílku si fanoušci budou moci vychutnat v pražském klubu Cross. Pětičlenné seskupení Unifiction, které zaujímá výraznou pozici mezi českými kapelami, vystoupí v úterý 4. prosince od 20 hodin. Vstupné na akci je zdarma.

Další informace

  • Název akce: Unifiction
  • Datum: úterý, 04 prosinec 2012
  • Místo: Cross ClubPraha
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>