V Jazz Docku se uskuteční projekt High Risk trumpetisty Davea Douglase

V rámci koncertního bloku Jazz čtyř kontinentů, který dramaturgicky utváří klub Jazz Dock, se uskuteční již 23. dubna zajímavý elektrojazzový koncert amerického trumpetisty Davea Douglase.

Dave Douglas Dave Douglas Zdroj: of. web
Dave Douglas postavil svůj projekt High Risk na opravdu kvalitním obsazení. Za bicí mu na koncertě zasedne věhlasný hudebník Mark Guiliana. Jazzoví fanoušci si ho mohou pamatovat z koncertů s Avishaiem Cohenem ( Avishai Cohen Trio), rovněž též spolupracoval i s klavíristou Bradem Mehldauem. Sestavu dále doplní basista Jonathan Maron, ten se pro změnu může chlubit spoluprací s Anoushkou Shankar či Kurtem Rosenwinkelem.

 

 

Onen elektronický prvek celé sestavu, muž, který bude kapelový základ přetvářet v zvukomalebnou koláž zvuků, není nikdo jiný než proslulý DJ Shigeta. Tento hudební experimentátor se pokouší již delší dobu o novou podobu elektro-jazz-fusion a právě v rámci tohoto projektu se o tom mohou návštěvníci již brzy přesvědčit. Faktem je, že doteď většina fusion jazzu fungovala spíše heterogenním dojmem. Tedy, že jazzoví hudebníci a DJ hráli vedle sebe, ale v rámci celku se beztak jednalo o dva odlišné světy. Přiblížit proto tyto různé hudební složky je výzvou, kterou přijal právě Dave Douglas v projektu High Risk.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Dave Douglas se nepouští do takových experimentů poprvé. Již dříve spolupracoval i například na slavné desce Masada s Johnem Zornem, kde se míchala hudba elektronická s freejazzem , rovněž se podílel i na natáčení desky Sanctuary s jiným známým trumpetiskou – Cuong Vu. Projekt High Risk bude odstartován tedy již 23. dubna od deseti hodin večer, cena vstupného se pohybuje od 390 do 750 korun.

Další informace

  • Název akce: Dave Douglas - High Risk
  • Datum: čtvrtek, 23 duben 2015
  • Místo: Jazz DockPraha
  • Cena: 390-750 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář