07.04.2022 19:10

Ville Valo: Nový singl a velké turné. Praha nechybí Doporučeno

Ville Valo Ville Valo Zdroj: oficiální facebooková stránka

Finská kapela HIM na přelomu 90. let a 21. století představila žánr love metal. Hity, jako jsou In Joy and Sorrow, Join Me (In Death) nebo Funeral of Hearts, dobývaly hitparády a mnoho fanoušků svůj hudební směr zaměřilo právě na tuto severskou zemi. Kapela HIM sice už ukončila své působení na hudební scéně, zpěvák a frontman Ville Valo se však nyní hlásí s první vlaštovkou ze sólové dráhy a odtajnil také rozsáhlé turné, které nemine ani Lucerna Music Bar v Praze.

His Infernal Majesty, přesně tato slova se skrývají za zkratkou - názvem skupiny HIM a tak trochu definují samotného zpěváka. Ville Valo patří mezi nejvýraznější frontmany rockových kapel, a to především díky výraznému temnému vokálu, hitům často řazeným do gothic rocku a ďábelskou image včetně kouření na pódiu. První album kapely Greatest Lovesongs Vol. 666 vyšlo v roce 1997 a poslední Tears on Tape v roce 2013.

Jeho život čítá dospívání, kdy prodával v sex shopu svého otce, ale i závislost na alkoholu, ze které se několikrát léčil, a která několikrát končila přivolanou policií, výtržnictvím i zvracením krve. Jak sám říkal, když nepije, dokáže být klidně měsíc střízlivý, o to víc se ale do alkoholu umí opřít, když zkrátka pije.

Tento svérázný zakladatel žánru love metal i autor loga kapely - heartagramu - ve kterém spojil pentagram a srdce odkazující na jejich žánr a symbolizující jin a jang často zpívá o depresivních tématech, konci, smrti, lásce, která je vlastně jakýmsi pohřbem srdcí nikoli klasickým romantickým tématem. Ville Valo spojil během své kariéry síly také s dalšími známými osobnostmi. Jednu dobu působil v Jackass po boku Bama Margery, co se hudební scény týče, několikrát nahrával s finskou kapelou Apocalyptica a Laurim Ylönenem z finské rockové kapely The Rasmus (singl Bittersweet), s dalšími finskými rockery The 69 Eyes nebo Agents.

 

 

 

Ale zpět do přítomnosti. Charismatický zpěvák se rozhodl v odkazu kapely pokračovat sólově a pod zkratkou svého jména VV chystá vydat první desku nazvanou Neon Noir. Prvním singlem z desky je skladba Loveletting, kterou zveřejní 8. dubna 2022. Hned 13. ledna 2023 odstartuje evropsko-americké turné, přičemž do pražského Lucerna Music Baru zavítá Ville Valo ve čtvrtek 16. února 2023. Vstupenky na pražský koncert za 890 Kč budou v prodeji v sítích Ticketmaster, Ticketportal a Goout od 11. dubna 2022 v 10:00.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.