sobota, 27 říjen 2012 17:00

Zakladatel Nevermore, Jeff Loomis, přijede sólovat do Prahy

Napsal(a)
Jeff Loomis, ex-Nevermore Jeff Loomis, ex-Nevermore Zdroj: kaaoszine.fi/jeff-loomis/

V sobotu 10. listopadu vystoupí v pražském klubu Nová Chmelnice americký kytarový mág Jeff Loomis, který dorazí do Čech představit zatím poslední album Plains of Oblivion. Spolu s Jeffem se představí ještě tři další zajímavé kapely včetně severské Vildhjarty. Co můžou návštěvnící dále očekávat?

Jako první rozhoupávači se s polu s tour-crew vezou američané Stealing Axion. Tato poměrně mladá kapela produkující jistou formu atmosférického djentu bude v Nové Chmelnici prezentovat svoje debutové album Moments. Na nahrávce zní album poměrně zajímavě, a tak nezbývá než čekat, jak se s tím kluci poperou naživo.

Ani následující kapely z djentového chlívečku neuhnou. Londýnští Monuments se budou snažit zaujmout svým progresivním metal groovem. A ani po nich houpání neustane, protože ke kormidlu se také dostane švédská Vildhjarta. Zasněný ambientní djent v podání skandinávské šestice si mělo české publikum možnost vychutnat už na vystoupení letošního ročníku Brutal Assaultu. Zda klubová prezentace skladeb z jediné desky Masstaden předčí festivalovou formu, můžeme zatím jen hádat.

 

 

Headlinerem tour je zakladádající ex-člen známé progmetalové ikony Nevermore, talentovaný Jeff Loomis. Rodák z amerického Wisconsinu, který to ve svých šestnácti letech zkusil u Megadeth, kde neuspěl kvůli svému mládí, začal svou sólovou kariéru v roce 2005. O tři roky později vydal album Zero Order Phase velmi dobře přijaté kritikou. Album bylo v recenzích vyzdvihováno především díky kreativním sólům, která naplno ukázala Loomisův talent.

Letos vydané album Plains of Oblivion, které přijede Jeff spolu se spoluhráči představit, se dokonce po vydání umístilo na druhé pozici žebříčku Billboard.com v kategorii Heatseekers a na šestnácté pozici v kategorii Hard Rock Albums.

Přehled

 • Název akce: Jeff Loomis, Monuments, Vildhjarta, Stealing Axion
 • Datum: sobota, 10 listopad 2012
 • Místo: Nová Chmelnice Praha
 • Cena: 390 Kč v předprodeji/430 Kč na místě

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články