Zakladatel Nevermore, Jeff Loomis, přijede sólovat do Prahy

V sobotu 10. listopadu vystoupí v pražském klubu Nová Chmelnice americký kytarový mág Jeff Loomis, který dorazí do Čech představit zatím poslední album Plains of Oblivion. Spolu s Jeffem se představí ještě tři další zajímavé kapely včetně severské Vildhjarty. Co můžou návštěvnící dále očekávat?

Jeff Loomis, ex-Nevermore Jeff Loomis, ex-Nevermore Zdroj: kaaoszine.fi/jeff-loomis/

Jako první rozhoupávači se s polu s tour-crew vezou američané Stealing Axion. Tato poměrně mladá kapela produkující jistou formu atmosférického djentu bude v Nové Chmelnici prezentovat svoje debutové album Moments. Na nahrávce zní album poměrně zajímavě, a tak nezbývá než čekat, jak se s tím kluci poperou naživo.

Ani následující kapely z djentového chlívečku neuhnou. Londýnští Monuments se budou snažit zaujmout svým progresivním metal groovem. A ani po nich houpání neustane, protože ke kormidlu se také dostane švédská Vildhjarta. Zasněný ambientní djent v podání skandinávské šestice si mělo české publikum možnost vychutnat už na vystoupení letošního ročníku Brutal Assaultu. Zda klubová prezentace skladeb z jediné desky Masstaden předčí festivalovou formu, můžeme zatím jen hádat.

 

 

Headlinerem tour je zakladádající ex-člen známé progmetalové ikony Nevermore, talentovaný Jeff Loomis. Rodák z amerického Wisconsinu, který to ve svých šestnácti letech zkusil u Megadeth, kde neuspěl kvůli svému mládí, začal svou sólovou kariéru v roce 2005. O tři roky později vydal album Zero Order Phase velmi dobře přijaté kritikou. Album bylo v recenzích vyzdvihováno především díky kreativním sólům, která naplno ukázala Loomisův talent.

Letos vydané album Plains of Oblivion, které přijede Jeff spolu se spoluhráči představit, se dokonce po vydání umístilo na druhé pozici žebříčku Billboard.com v kategorii Heatseekers a na šestnácté pozici v kategorii Hard Rock Albums.

Přehled

 • Název akce: Jeff Loomis, Monuments, Vildhjarta, Stealing Axion
 • Datum: sobota, 10 listopad 2012
 • Místo: Nová Chmelnice Praha
 • Cena: 390 Kč v předprodeji/430 Kč na místě
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.