21.10.2012 17:00

Cocotte Minute a The Prostitutes zhmotnili multimediální svatyni Doporučeno

Osmý ročník unikátního svátku nových technologií a hudby opět přinesl dva dny plné nejen multimediálních výdobytků, ale rovněž skvělé hudby. Sál bičovala světla v rytmu skladeb kapel Cocotte Minute a The Prostitutes.

Již poosmé byl pražský Palác Akropolis oblečen do těch nejmódnějších kousků multimediálního šatníků. Ze spousty svršků nových technologií byl pro letošní Akropolis Multimediale vybrán videomapping, který byl doplněn vybranými šperky v podobě dvou kapel. Páteční večer ovládli Cocotte Minute. Ten sobotní potom patřil indie partičce The Prostitutes.

Páteční 19. říjen zaplnili návštěvníci žižkovský palác do posledního místečka. Po osmé hodině večerní se příznivci crossoveru a nu-metalu přiřítili k pódiu, aby přivolali české Cocotte Minute. Napjatá atmosféra plná očekávání a vzrušení z nadcházející show byla jako před vybuchnutím, když se rozezněly první tóny singlu Holka mojí holky. Cocotti k písni nedávno natočili unikátní videoklip, který jim však YouTube.com stáhl pro nevhodný obsah. Akropolis Multimediale tak byl příhodným místem, kde ho fanouškům představit.

Podívejte se také na fotogalerii pátečního koncertu

Poté se již na pódiu objevila šestice drsných kluků v uhlazených oděvech. Publikum na nic nečekalo a při prvních tónech začalo házet svými kšticemi a zpívat. Zeller nemusel nikoho povzbuzovat, stačil jediný pohyb a fanoušci udělali přesně, co zpěvák chtěl. Na pódiu i pod ním se vytvořila skvělá atmosféra. Nebylo ani zapotřebí vést dialog, fanoušci a kapela jako by si četli myšlenky navzájem.

K velice osobitému Zellerovu projevu se přidal výkon samotné kapely, která si na pódiu postavila dvě bicí soupravy. A když se oba bubeníci do svých nástrojů pořádně opřeli, srdce všech přítomných nemohlo bít jinak než v jejich rytmu. Každičký úder procházel celým tělem a dostával přítomné do extáze.

Během večera zazněly kousky jako Travič vody či Měl bych tě sejmout. Nechyběl však ani nesmrtelný hit Kopem.

 

 

Kromě vybraného setlistu se však kapela musela blýsknout i multimediální show. Velké segmentové plochy se každým okamžikem měnily – z jednoduchých linek se stávaly obrazce, v jednu chvíli byla kapela dokonce v zajetí lebky. Čistý mapping podpořily také dvě tanečnice, které své těla vyšvihly do vzduchu a předvedly sexy tanec u tyče. A aby toho nebylo málo, objevila se v pánské sestavě další žena – cellistka. Ta oživila jak vizuální stránku, tak tu hudební. Smyčce v tvrdší hudbě zkrátka mají své místo vždy.

Po zakončení celého setu si nabuzené publikum vyžádalo přídavek. Ten trval dalších přibližně dvacet minut. A kdyby se neblížila desátá hodina večerní, zábava by jistě neskončila. Publikum bylo ve skvělé náladě a po skutečném odchodu kapely z pódia stále vychutnávalo navozenou atmosféru. Pro jedince, kteří nebyli hudbou stále ještě dostatečně nasyceni, byla na Malé scéně připravena ještě afterparty v čele s afrobeatem Funky Drummers.

Sobotní program pokračoval v rytmech indie rocku

Vyvýšené pódium zahalené do mlhy, ostrá světla blikající jako blesky rozzuřeného nebe – tak začínalo sobotní pokračování dvoudenního multimediálního maratonu. Na scéně se představili The Prostitutes.

Špinavý rock v indie hávu zahltil celý prostor a návštěvníci se nechali unášet na jeho vlnách do temného, mnohými neprobádaného světa. Kousky jako All the Money in the World či I Believe doprovázel – jak jinak – propracovaný videomapping.

The Prostitutes však nepoužívali čisté linie jako jejich předchůdci Cocotte Minute, ale soustředili se spíše na reálné výjevy přibližující příběh kapely. Za zády skupiny se tak objevovaly silnice s projíždějícími auty, obrázky měst, a dokonce i lidé. Na velmi smysluplně rozestavěných plochách se objevily fotografie facebookových fanoušků kapely. Nejeden přítomný se tedy mohl vidět na pódiu se svými oblíbenci.

 

 

Také The Prostitutes se nechali inspirovat tancem u tyče, jejich tanečnice však nebyly živé, ale jen zmappované. Walking with Giant, Eject, Sunshine a mnoho dalších hitů rozhýbalo, roztleskalo a rozezpívalo publikum. Adrianův charismatický hlas a jistá neuhlazenost projevu celé kapely byly jako magnet.

Místy depresivní, avšak vždy skvěle promyšlené a dobře zahrané melodie doplnily ještě malé papírky, které se na kapelu i posluchače snesly jako sněhové vločky. Závěje lesknoucích se vloček vykouzlily úsměv na mnohých tvářích. Skvělý efekt měl ale i jeden negativní důsledek, a to pro kapelu. Klukům to totiž na pódiu poměrně dost klouzalo. Místo rozhodných kroků se tak sem tam objevily skluzy a smyky.

Eva Makovská byla na místě i v sobotu. Podívejte se na fotky Prostitutek

Také The Prostitues vytvořili v Akropoli výbornou atmosféru. A i oni si za svou práci na pódiu vysloužili velký potlesk, který vedl k přídavku. Při něm si Martin a Adrian vzali do svých špinavých rockerských rukou akustické kytary. Martin výborný zvuk ještě doplnil foukací harmonikou. Plápolající oheň následovala poslední skladba a hromadné rozloučení. Také v sobotu na přítomné čekal doprovodný program na Malé scéně. Tentokrát svou taktovku pozvedli DJs Soul Hunter & guests.

I letošní ročník multimediálního festivalu Akropolis Multimediale se vydařil. Mappovací stanice v hlavním sále, mapping na pódiu, Malé scéně i před samotným vstupem do Akropole. Nová média o sobě opět dala vědět, a to za doprovodu oblíbených českých kapel.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.