Hadouken! vytvořili tu pravou divočinu v Lucerna Music Baru

Každý z tisíce zklamaných fanoušků Prague City Festivalu se těšil na jinou kapelu. Hrst z těch, jejichž hudební srdce tepe pro britské Hadouken!, se i tak dočkala koncertu. Ten se uskutečnil v sobotu 30. června v Lucerna Music Baru.

Hadouken! v LMB Hadouken! v LMB Foto: Jakub Macháček, MusicWeb.cz

Již deset minut před začátkem akce stály kolem pódia přibližně čtyři desítky fanoušků, k nimž se postupně připojovali další a další. Předkapela v podobě A Banquet čas začátku koncertu dodržela, jen v krátkosti naladila nástroje a skutečně na minutu přesně (tedy v 19 hodin) začala hrát.

Přítomní se mezitím rozdýchávali na pořádnou párty, rozhlíželi se, pokuřovali, popíjeli. Postupně došlo také na pohupování a podpora ze strany fanoušků se píseň od písně zvyšovala. Mezi skladbami pro tento večer zazněly Blue Feelings, Lost in Your Shades, Gold Frames, Far Away nebo třeba (podle slov zpěváka) nejstarší Dark Streets. Při každé z nich bylo pódium osvíceno jinou barvou. Všechny se však nesly v duchu tvrdšího rocku s vyváženou směsí electro hudby. 

Čtěte také: Rozhovor s A Banquet: Pořád jsme dostatečně naivní

Nastalo asi čtyřiceti minutové zvučení nástrojů. Přesně ve 20 hodin 10 minut Lucerna Music Bar ztemněl, následoval pískot a řev ze strany fans. Na velké obrazovce se objevil mega nápis s názvem kapely, jenž svítil během celého vystoupení. Poté Hadouken! velkolepě vyrazili na pódium, přibližně o půlminuty za nimi jejich frontman.

Po pozdravu přítomným se roztočil ten pravý hudební kolotoč, a to rovnou se skladbou Rebirth. Fanoušci skákali do vzduchu, házeli rukama - stejný scénář během každého songu. Dlouho na sebe nenechal čekat ani nejdříve šeptavý, poté vyřvaný M.A.D., jenž svou energii podpořil silnými bicími. Zpěvák přitom mezi zuby procedil asi půl litru minerálky, kterou pokropil nejen sebe, ale i čtvrtinu první řady.

Ani Oxygen nebo Get Smashed Gate Crash nenechaly nikoho v klidu. Mejdan stále pokračoval a symbolizoval se silnou vrstvou kláves a syntetizátoru. Zpočátku s klidným zpěvem přišel Mecha Love, který se ale postupně rozrůstal. House Is Falling rovněž dorazil s pomaloučkým úvodem, poté přešel v symbiózu electra, kytarových instrumentů a pořádnou dávkou vyskakování (nejen mezi členy kapely, ale i v publiku). Z budoucí desky Hadouken! nabídli také plouživý Levitate, doprovozený ženskými výkřiky v pozadí, vepředu zase tvrdý hlas Jamese. Hudebně to působilo jako návrat do osmdesátých let.

 

 

Před další skladbou přišlo velké poděkování a zároveň nelibost vůči zrušenému Prague City Festivalu. Náladu zveld další kousek s názvem As One, který patřil mezi novinky. Fanoušci si ho však užívali jako všechny profláknuté hity. Publikum s kapelou skvěle spolupracovalo. Na vyzvání šli přítomní do podřepu a po odpočítávání one, two, three všichni vyskočili, čímž se vytvořila příjemná atmosféra.

Mic Check doprovázel mohutný dunivý sound, při kterém kytarista s vervou řezal do svého nástroje. Klávesově silný podklad dorazil v parádičce Ugly. That Boy That Girl silně připomínala jakousi rockovou videohru. Ani v případě Bombshock nepřišla energie nazmar, doprovázená mocnými zvuky syntetizátoru, kláves, ale také bicími.

Podívejte se také na fotogalerii celého koncertu

Před Lost byli fans požádáni, aby z prstů svých rukou vytvořili srdíčka. Během skladby nastalo spíše vydýchávání, neboť tato skladba patří mezi ty o něco klidnější. Jako další nový počin hadouken! představili song Vessel, při kterém si frontman sundal tričko a na zádech měl českou vlajku. Do půli těla nahý poté odzpíval a odkřičel spolu s návštěvníky Lucerna Music Baru Turn the Lights Out, ale i známé go go go - pomalý start se vyšvihl v rychlé tempo.

Své vystoupení ukončili skladbou Parasite. Ani zde baskytara a elektrická kytara nepřišly zkrátka, a to spolu s dubstepovou příchutí. Dokonce došlo ke konci k výkřiku á la screamo. Opravdu fenomenální závěr. Nastal zasloužilý monstrózní aplaus. Hodiny ukazovaly pět minut před půl desátou.

 

 

Hadouken! předvedli, že jejich show nabízí energii na rozdávání, a to od začátku do konce. Jejich kombinace electroniky a rockové hudby jde ruku v ruce a fanoušek se jen usmívá a tančí až do příjemného vyčerpání. Co se týče zvolení hostů pro tento večer, A Banquet tuto roli splnili dokonale. Jen tři věci nepotěšily na tomhle jinak výtečném koncertě. Teplota vzduchu v klubu se nápadně podobala té venkovní. S tím je spjaté i celkem velké množství kuřáků v bezprostřední blízkosti pódia. Ve spojení s vedrem nebyl kouř dvakrát příjemnou záležitostí. Jako poslední zamrzela absence merchandise. 

Napsal(a):

Zanechat komentář