Koncert Support Lesbiens: Z decentního nástupu rozjetý konec

Česká kapela Support Lesbiens oživila 14. listopadu pražské Divadlo Kalich v rámci svého Komorního Tour 2012, které jede při příležitosti oslav dvacátého výročí existence kapely. Jejich speciálním hostem byla Tonya Graves ze skupiny Monkey Business.

Support Lesbiens a Tonya Graves Support Lesbiens a Tonya Graves Eva Makovská, MusicWeb.cz

Jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších českých kapel, Support Lesbiens, začala svůj koncert zlehka songem Please Look at Me skoro přesně ve 20 hodin. Zvuk hudebních nástrojů a zpěvu dozněl až o 2 hodiny později. Pro mnohé možná bylo překvapení, že se na pódiu objevilo místo pěti členů rovnou šest hrajících. V půlce koncertu hlavní zpěvák Supportů vysvětlil, že je s nimi jejich host Honza Andr.

V prvních třech čtvrtinách hraní si fanoušci ze svých sedadel poslechli například Ten Years After, She´s So ComplicatedTwice Shy nebo Shake It. I přes klidnější atmosféru se posluchač nenudil a obdivoval zpěv a souhru skupiny. Půl hodiny před závěrem koncertu přišel zlom a klidnější atmosféra se rozbouřila díky zahrané písni Sweet Little Something. Ta zvedla všechny přítomné diváky, kteří začali tleskat, skákat nebo se vlnit. Supporti své vystoupení s tímhle songem pořádně rozjeli a měli s ním snad největší úspěch večera. Po odehrané pecce následovaly další hity: Cliché, In Da Yard a další.

Podívejte se také na koncert očima fotografky Evy Makovské

Supporti komorní koncert rozhodně nešidili: celkem zahráli okolo dvacet písní (bez Tonyi Graves). Samotné skladby spojovalo krátké a vtipné povídání Kryštofa Michala nejen o samotných počinech, ale i o dvacetileté minulosti kapely.

Koncert se celkově velmi vydařil. Atmosféra byla i díky malému divadlu netypická, nicméně skvělá. Snad jedinými chybami večera byly dva pozdní nástupy zpěváka Kryštofa Michala, které by nikdo nepoznal, kdyby na ně sám neupozornil, a jeho čas od času nosově znějící výšky při teatrálnějším oddálení mikrofonu od jeho úst (hlavně během jeho „kreativních“ tanců). Avšak i přes tyto „nevydařenosti“ jeho zpěv po většinu času vynikal. Díky skvělé akustice zněly písně lépe než z nahrávek.

Malý oddych měli členové Support Lesbiens pouze zhruba v polovině koncertu, kdy si zahráli s extra hostem ze skupiny Monkey Business, Tonyou Graves. Tonya, oblečená do šatiček ve stylu Barbie, zazpívala sama dvě písničky. Samozřejmě zazněla I´m the Only Me. Další tři skladby již byly odzpívané společně se Supporty. Její hlas se nerozléhal Kalichem tak výrazně a dokonale jako zpěv kapely. Dokonce se během sólových výstupů objevila ne úplně čistě zazpívaná místa. Graves to nejvíce hlasově slušelo v duetu s Michalem v jejich společné písni Keeper, známé z posledního alba Supportů.

 

 

Vystoupení Support Lesbiens mělo ohromný úspěch. Celá kapela se na konci programu musela hned dvakrát vracet na pódium a přidávat další písničky. Volba padla na Bet My Soul i You Are My Star.

Koncert byl důkazem toho, že kluci ze Supportů jsou úžasní muzikanti a profesionálové, kteří to umějí rozjet. Jestliže jste pražský koncert v rámci Komorní Tour 2012 prošvihli, máte stále ještě možnost vychutnat si atmosféru Support Lesbiens i v dalších městech.

Pokračování Komorní Tour 2012: 

16. 11. Olomouc – Regionální centrum

20. 11. Karlovy Vary – Karlovarské městské divadlo

29. 11. Brno – Divadlo Bolka Polívky

8. 12. Světlá nad Sázavou – Společenský dům

7. 1. 2013 Plzeň – Měšťanská beseda

15. 2. 2013 Praha Uhříněves – Divadlo Bolka Polívky U22

Napsal(a):

Zanechat komentář