Legendární KISS přivezli do Prahy monstrózní show

Pátek 14.června se stal svátkem všech příznivců rocku. Do České republiky se po třech letech vrátila legendární kapela KISS, která zde představila svoji dvacátou studiovou desku Monster. Do vyprodané O2 arény KISSáci přivezli zcela novou show a předvedli velkolepý koncert, na který se nezapomíná.

KISS, Praha Monster Tour KISS, Praha Monster Tour Zdroj: kissonline.com, Foto: Dean Snowden

Když se ve velkém městě koná obří rockový koncert, většina místních to zcela jistě pozná. V městské hromadné dopravě se to najednou začne hemžit lidmi s černými triky a doprava místy kolabuje. Když ale do města přijedou KISS, všem musí být jasné, kdo dnes večer bude hrát.

Stejně tak to vypadalo tento pátek v Praze, kdy jste při cestě směrem Českomoravská mohli potkat všechny generace rockových fandů, kteří se za KISS do Prahy sjeli z celé republiky i ze zahraničí. Samozřejmě nechybělo nepřeberné množství různých variant masek, kterými si ti nejvěrnější z KISS Army ozdobili své obličeje.

Glamrocková předehra

Do O2 arény začaly proudit davy fanoušků krátce po sedmé hodině a přestože pořadatelé hlásili, že je vyprodáno, všechna místa v hale obsazena nakonec rozhodně nebyla. Předkapelou pátečního koncertu byla skupina Bitch & Chips, pro které to byl, jak sami na svých stránkách uvedli, jejich, zatím, životní koncert. Bitch & Chips je Česko-Německá glamrocková kapela, která se inspiruje kapelami, jako jsou právě KISS, Backyard Babies a především Möntley Crüe, jejichž vliv je v jejich písních hodně slyšitelný.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Bitch & Chips na scénu vlétli něco málo po osmé hodině a do jejich zhruba půlhodinového setu dali vše, co mohli. Pokud byli před takto velkým koncertem nervózní, nedali to na sobě vůbec znát. Jejich energická show a hlavně písně s chytlavými refrény rozhýbaly nejednoho fanouška pod pódiem. Na závěr jejich vystoupení zazněl singl I Don’t Care, po kterém ještě následovala fotka s vyprodanou arénou, která snažení Bitch & Chips náležitě ocenila. Bylo ale jasně znát, že fanoušci se už nemohou dočkat, až uvidí KISS.

Dech beroucí show

V nedávném rozhovoru pro VH1 Radio NetworkPaul Stanley odpovídal na otázku, co mohou fanoušci na nadcházejícím Monster Tour čekat. Paul odpověděl: „Myslím, že lidé budou naprosto ohromeni tím, co se na pódiu bude dít.“ A měl pravdu!

Do začátku koncertu chyběly poslední minuty a očekávání fanoušků a jejich skandování se stále stupňovalo. Celé pódium zakrývala černá plachta s velkým nápisem KISS uprostřed. Po obou stranách stage pak byly velké obrazovky, na kterých se poté, co hala potemněla, objevil záběr do útrob pražské arény, kde pomalu přicházeli Gene, Paul, Tommy a Eric. Úvod jako vystřižený z mnohých hudebních DVD, s tím rozdílem, že u KISS to bylo vše naživo.

Koncert začal, jako již tradičně, slovy: „You wanted the best, you got the best! The hottest band in the world - KISS!“ V tu chvíli opona padá a všechny světlomety zamíří na pódium, kde je obří mechanický pavouk, který na svých bedrech nese Gena, Paula a Tommyho, kteří spolu s Ericem odstartovali koncert písní Psycho Circus.

 

 

Za obrovských ovací fanoušků se pavouk sklonil před Prahou, aby mohly legendy ze svého monstra sestoupit a podmanit si Prahu. Při nástupu samozřejmě nechyběla pyrotechnika a ohně. Tento velkolepý nástup byl ještě umocněn ohromnou obrazovkou, která pokrývala celou zadní stranu pódia a na které byly promítány záběry z několika kamer, které celý koncert snímaly. Každý fanoušek, i ten v tom nejvzdálenějším koutu arény, měl tak skvělý výhled na kapelu.

Písně z nového alba i klasické hity

Hned jako druhá píseň zazněla hitová Shout It Out Loud, která je v historii KISS jednou z nejhranějších skladeb vůbec. KISS přitom nesázeli pouze na své největší hity, ale zazněly také písně ze Sonic Boom a samozřejmě i z nového alba Monster. To je již dvacátým studiovým albem, které mají KISSáci na svém kontě. Jenom během prvního týdne se novinky prodalo více než 56 000 kopií a vyhouplo se na třetí příčku hitparády Billboard 200.

Čtěte také: Nastartujte prázdniny na festivalu JamRock

Po celý koncert panovala skvělá atmosféra, kdy publikum doslova hltalo každou notu, která se linula z mohutných reprosoustav. Ještě větší ovace pak následovaly po písních, ve kterých KISS předváděli svoje pódiové „kousky“.
Nejprve Gene Simmons po písni War Machine plival oheň z připravené hořící pochodně, poté předvedl svoji hororovou show při sóle na baskytaru. Celý od krve, pak navíc „vylétl“ na záda pavoukovitého monstra, odkud odehrál kus písně God Of Thunder.

Paul Stanley často komunikoval s publikem, které na jeho výzvy, aby o sobě dalo pořádně vědět, s libostí reagovalo. Paul nepotřeboval vůbec mluvit. Jen ukázal na část hlediště, které má řvát, a to jednoduše řvalo. Při písni Love Gun pak přelétl z hlavního pódia doprostřed arény, kde se u zvukaře nacházelo druhé pódium a ukázal se tak zblízka lidem v zadní části arény.

 

 

Pódiová show KISS byla famózní a hodně dobře propracovaná. Světelnými efekty a kamerami velmi jednoduše donutily diváka dívat se na to, na co se divák dívat měl. Například když Gene slétával dolů z pavouka v písni God of Thunder, vůbec nebyl jeho pohyb vidět. Všechny reflektory se zaměřily na Tommyho Thayera, který zrovna hrál kytarové sólo. Gene se poté „z ničeho nic“ znovu objevil na pódiu.

To nejlepší na závěr

Koncert bohužel utíkal jako voda a poslední písní pátečního večera byl klasický hit Rock and Roll All Nite, při kterém se na celou O2 arénu rozlétly konfety, Eric se svou bicí soupravou vystoupal do výšin a stejně tak Gene s Tommym. Po této skladbě se KISS odebrali do zákulisí. Fanoušci se samozřejmě dožadovali přídavku, který zanedlouho přišel. Detroit Rock City, I Was Made for Lovin' You a Black Diamond. To byly poslední písně, které KISS v Praze zahráli.

KISS v Praze předvedli skvělý koncert, na který se jen tak nezapomíná. Svoji ohromující show museli dostat každého přítomného fanouška.

 

Kiss – Monster Tour, Praha 14. 6. 2013
Seznam skladeb:

01. Psycho Circus
02. Shout It Out Loud
03. Let Me Go, Rock 'N' Roll
04. I Love It Loud
05. Hell or Hallelujah
06. War Machine
07. Heaven's on Fire
08. Deuce
09. Say Yeah
10. Shock Me
11. Outta This World
12. God of Thunder
13. Lick It Up
14. Love Gun
15. Rock and Roll All Nite
Přídavky:
16. Detroit Rock City
17. I Was Made for Lovin' You
18. Black Diamond

Napsal(a):

Zanechat komentář