11.03.2013 6:00

Semifinalisté SuperStar 2013 jsou vybráni

A je to tady! Jenom patnáct vyvolených, patnáct finalistů letošní řady SuperStar vybrala porota složená z Ewy Farné, Pavola Habery a Ondřeje Soukupa. Kdo měl štěstí, koho ještě uvidíte v příštím díle?

Slzy, štěstí, radost, smutek - tohle vše, stejně jako každý díl, provázelo i další vyřazování v pěvecké soutěži SuperStar 2013. Porota vybírala a vybírala, až vybrala čtrnáct semifinalistů, kteří od příštího týdne budou bojovat o vaše divácké hlasy. Avšak výběr posledního semifinalisty (spíše semifinalistky) je na vás, divácích, už nyní.

Dvouhodinový večer se skládal ze dvou částí: duetů, kde porota vybrala ze čtyřiceti účastníků asi pětadvacet postupujících a výběr při osobních pohovorech s porotci, odkud vyšlo zatím čtrnáct už jistých semifinalistů. Soutěžící byli nevyspalí, unavení, někdy šťastní a někdy naopak zklamaní.

Minulý týden zpívali sólovky u klavíru, tento týden si to rozdali v duetu. Třetí divadelní díl SuperStar porota otevřela proslovem, v němž upozornila soutěžící, že skoro ve všech duetech vyhodí právě jednoho ze dvou pěvců - toho horšího. Nevyloučila však, že mohou postoupit oba duetní zpěváci, ale taktéž ani jeden.

 

 

Večer otevřel ženský zpěv Janky Švédové a Terezy Mandzákové, Tereza postoupila a nyní už bojuje o vaše hlasy, které ji mohou poslat do semifinále. Druhý duet patřil zase mužům - Máriu Bendíkovi a Janu Zamecovi. Oba se songem I'm Yours od Jasona Marse postoupili.

A padala další a další jména. Duety většinou vypadaly suše a málokterý byl zpíván s emocemi k druhému partnerovi. Tak tomu však nebylo u láskyplného songu Vladimíra Kucharoviče a Adély Michálkové, kteří postoupili k osobním pohovorům. Jindy v duetu soutěžily spíše barvy hlasu zpěváků nebo zpěvaček jako u Ladislavy Maníčkové a Sabiny Křovákové, které k pohovorům též postoupily obě. O postupu Sabiny do semifinále nyní rozhodují diváci.

Bylo zajímavé během večera sledovat, jak největší showmani většinou dostali padáka a porota je bez přemýšlení poslala domů. Takovými případy byl duet Lukáše Grunera a Víta Kašny a jejich Nonstop a také píseň Sex Bomb, kterou zpívali Meng Shua Fe a jeho společník Thajec Thanakrit Srisuwan alias maskot Tonda.

10 3 2013 Meng tonda farna SuperStar

Ze čtyřicítky soutěžících nakonec dostalo zelenou k osobním pohovorům s porotou dvacet pět šťastlivců. Ti byli odvezeni historickou tramvají do Muzea MHD v tramvajové vozovně Praha-Střešovice, kde na ně čekal vždy jeden z porotců u malého kulatého stolku. Výběr TOP 15 mohl začít.

Porota vždy svůj verdikt okomentovala a zdůvodnila, proč zrovna dotyčný postupuje, nebo vypadává. Často zde hrála roli i výraznost osoby. Když si někoho porota nepamatovala, neměl šanci a odešel domů. Po verdiktu většinou následoval pláč a objímání s ostatními účastníky soutěže – v tak trochu americkém stylu.

Mnohdy byl výrok poroty nečekaný. Jako u Kristýny Šebíkové, kterou všichni z poroty neustále hodnotili pozitivně, nikdy nic nezkazila a v posledním duetu s výraznou Veronikou Stýblovou byla označena za jednu z nejlepších v soutěži. Kristýna však nepostoupila.

Naopak Adam Kukačka, který s Ninou Radostovou zpíval v duetu píseň z Dirty Dancing: Time of My Life, přiznal, že se necítí jako SuperStar, ale porotce Soukup jej poslal dál, do semifinále. Smutek vehnal slzy do očí porotkyně Ewy Farné při verdiktu pro Adélu Michálkovou, jíž musela sdělit, že do semifinále nepostupuje.

Čtěte také: Divadelní maraton odstartoval v čele s Veronikou Stýblovou

Kdo jde tedy dál? Tady je žhavá patnáctka, o které budete rozhodovat: Natálie Kubištová, Jan Zamec, Karol Komenda, Jaroslav Smejkal, Virgínia Buberníková, Daniel Šmidák, Ladislava Maníčková, Martin Šafařík, Karolína Vrbová, Kristína Debnárová, Mário Bendík, Adam Kukačka, Štefan Pčelár, Veronika Stýblová, Tereza Mandzáková, Sabina Křováková.

Zvláště poslední výběr, tedy výběr semifinalistů, budil dojem, že porota nekoukala jen na pěvecký výkon, ale i na výběr lidí, kteří přinesou televizi Nova a Markíza větší sledovanost. Mnozí vyhození v předsemifinálovém kole byli lepší než někteří postupující. Porota to odůvodnila vysokou konkurencí.

Navíc můžete vy, diváci, hlasovat pro jednu ze dvou dívek už nyní, pro tu, kterou chcete vidět v semifinálovém kole – Sabinu Křovákovou nebo Terezu Mandákovou. Takže vybírejte!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.