SuperStar 2013: Grotesku střídalo uznání

Již potřetí se únorový nedělní večer na televizních stanicích Nova a Markíza proměnil v hudební peklo. Ve vlastní šťávě jako by se totiž vařili nejen méně talentovaní odvážlivci, ale i poměrně dobří zpěváci.

I moderátoři si užívají množství přihlášených soutěžících I moderátoři si užívají množství přihlášených soutěžících Zdroj: facebook.com

SuperStar 2013 se začala hledat na konci minulého roku ve třech českých a třech slovenských městech. Sestřih těch nejzajímavějších hudebních počinů (ať už v pozitivním, nebo negativním slova smyslu) mohli diváci sledovat již v minulých dvou týdnech. Poslední castingová kola se dostala divákům do obývacích pokojů v neděli 24. února.

Krátce po dvacáté hodině se rozezněla notoricky známá znělka, která uvedla na obrazovku moderátorskou dvojici Juraško – Kepková. Charismatický Roman představil prvního soutěžícího posledního castingu na ulici, kde dvaadvacetiletý Marián Skácel objímal svou kytaru a zpíval cosi o Madonně. Zpěv zas tak omamný nebyl, ale projev a energie zapříčinily, že Ewa Farna Mariánovi předala jeho „růžové štěstí“.

Kateřina Teichmannová si stoupla na castingovou hvězdu ihned po Mariánovi a předvedla Duffy po česku. Postup do divadla zaskočil nejen ji, ale překvapeni budou zajisté i rodiče, kteří jejímu zpěvu příliš nedůvěřují. Do divadla budou Kateřinu následovat i Matěj, Adéla a Petr, spolužáci z konzervatoře.

Přečtěte si také, jak si vedli zpěváci v předchozím castingovém sestřihu

První vyděšené obličeje poroty se objevily o pár minut později, kdy před ně předstoupila Lenka s textem v ruce a prohlášením, že stále není rozhodnutá, co bude zpívat. Pavol ji však velmi rychle vyprovodil se slovy: „To jsme ústav, nebo co?“ Do ústavu ale už nepatřila devatenáctiletá Natálie s písní Ironic od Alanis Morissette.

Katastrofické výkony započala Alžběta, která byla označena za doposud nejhorší soutěžící. „No comment, já umím zpívat. Mám trému, ale kdybych se jí zbavila, viděli by, že opravdu zpívat umím,“ nedala se vyhozená zpěvačka. Ani Miloš a jeho Felicie či Monika pracující ve fitness centru porotu nepřesvědčili.

Knockin‘ on Heaven‘s Door od Boba Dylena se rozezněla takovým způsobem, až z toho zamrazilo. Toto však nezažila porota, ale soutěžící čekající na svůj postup. Zorka a Roman totiž vytvořili improvizovaný kytarový band, který rozezněl své struny, jako když burácí hrom. Následoval řetěz hudebníků-kytaristů, se kterými se potkáme již za několik dní v divadle.

 

 

Miroslav Budáč ze Slovenska přijel na casting autobusem s Martinem Harichem a se slovy: říkají, že zpívám jako bůh. Stejně to ale neviděl Paľo Habera: „Takto zhovadit písničku, to už jsem dlouho neslyšel. Ne každý se tím může živit. Nepostupuješ.“

Bývalý gambler, který zkrachoval v reklamní agentuře? I takový muž se dokázal hrdě postavit před porotu. Avšak ještě než začal Pavel zpívat, řekl větu, která absolutně psychicky rozložila Ewu Farnou: „Když ustřihneš strunu, ustřihneš její život.“

Paľo: Z něho zpívá život. Těšíme se, že tě uvidíme. Ale bacha, nevidím to na úplnou výhru.

Ondřej: Pro mě to má největší hodnotu. Je to absolutně upřímné. Občas je to falešné, ale já ti to věřím.

Ewa: Chtěla bych vám poděkovat, že jste přišel. Ukázal jste tady hrozně moc pravdy.

Šestnáctiletá Leila přišla s velkým sebevědomím. Byla ve Spojených státech, kde zpívala v muzikálu, a dokonce interpretovala i americkou hymnu. Trapas ale přišel ve chvíli, kdy ji Ewa požádala o to, ať zazpívá tu slovenskou. Lejla ji poněkud nezvládla a nepřesvědčila ani kouskem od Christiny Aguilery.

Ewa ani tentokrát nedokázala ukočírovat svůj temperament. Její živelná osobnost se projevuje za každých okolností. Její projevy jsou často ale trnem v oku diváků. Ewu lidé buď milují, nebo nenávidí. S dalším castingovým zpěvákem si dokonce zatančila čaču. Samozřejmě došlo i na zpěv, který přesvědčil stejně jako tanec, a následoval postup. „Mustang, který běhá po prérii, ale je třeba ho osedlat."

Ondřej Soukup se poté vydal s Divokou kartou za Jill McDonald, která vystupuje v pražských barech. Mladá Skotka Ondřejovi učarovala a jeho nabídku jít do SuperStar s nadšením přijala.

„To je totálně dietní. Muzika je o sexu,“ komentoval výkon devatenáctileté Petry Ondřej Soukup. Cvičitel koní Jan Zamec ale nějaké city probudil a postoupil dál stejně jako Monika, která předvedla Feeling Good. Po silných sebevědomých hlasech nastoupili i kandidáti do Hvězdné pěchoty. Divák se každý rok diví, kde se v lidech bere tolik sebevědomí. Špatná intonace, falešné tóny, neexistující artikulace, nulový rytmus. Po hudebním cítění nebylo ani stopy.

{minipolls id="blablabla" title="Nejsympatičtější porotce"}Ewa Farná||Ondřej Soukup||Pavol Habera{/minipolls}

Jako balzám pro uši zněly tóny z hrdla jednadvacetiletého Karola. Kytara a příjemná barva hlasu podtrhla muzikálnost celého projevu. Třikrát ano a Karol pojede do divadla. Následovat ho bude i další držitel Divoké karty. Tu tentokráte předávali&nbsp Igor Timko a Pavol Habera. Divoká karta Hitrádia připadla Johnnymu, jedinému zástupci mužského pohlaví ve vybrané pětce.

Dominika zazpívala silným pevným hlasem Killing Me Softly, avšak vyslechla si kritické poznámky kvůli svému vzhledu a oblečení. Také na první pohled lhostejná rockerka Jana se těšila z postupu.

Denis Lacho. To je jméno, které jsme mohli slýchávat v jednom z minulých ročníků SuperStar. Denis obsadil šestou příčku. Teď je ale v roli fanouška. Do soutěže se totiž přihlásil jeho nejlepší kamarád Adam. Pro mě poněkud nevýrazný projev ale porotu okouzlil, a tak se radoval Adam i Denis.

SS Lenka 24 02 2012Šestnáctiletá Lucia ohromila již svým zjevem. Ještě větší překvapení přišlo, když otevřela ústa. Její projev byl dechberoucí. Příjemný, muzikální a lehce zastřený hlas dostane v příštích týdnech pořádně zabrat. V divadle ho porota rozhodně šetřit nebude. Groteska se však stala z Lenky a jejího působení v soutěži. Již na začátku přenosu od poroty odešla, protože se nemohla rozhodnout, co bude zpívat. Pokusila se jít na hvězdu znovu, ale ani tentokrát ze sebe nevydala ani hlásku. Skutečně „důstojný" závěr.

Castingové přenosy byly ukončeny. A ty nejhorší hudební příšerky byly poslány do svých domovů. Stovka nejlepších zpěváků možná bude litovat, možná se bude radovat. Čeká je náročná práce v divadle. Doufejme, že už ani jeden tón nezatahá za posluchačovy uši.

Napsal(a):

Zanechat komentář